Ivysaur Karekteri - Hayali Karakterler

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ivysaur Hayali Karakterler - Ivysaur Karakter - Hayali Karakter - Ivysaur Hayali Karakter - Ivysaur Kimdir - Ivysaur HakkındaIvysaur(Japonca: フシギソウ Fushigisou) iki tipli Çimen / Zehir tipi bir Pokémon'dur . Bulbasaur 16. seviyede Ivysaur olur ve Ivysaur'da 32. seviyede Venusaur olur.Pokemon Red,Blue,Yellow,Leafgreen,Firered,Soulsilver ve Heartgold'ta Bulbasaur'dan evrimleşir.Fizyoloji

Bulbasaur Ivysaur'ın evrimleşmemiş halidir,ya bir dinazor ya da bir kurbağaya benzemektedir,ama renk ve duruşuna rağmen yakından dinazora benzemektedir.Bulbasaurken dişleri küçüktü,kulakiçi belli değildi ve gözbebekleri daha küçüktü.Ivysaur'ın rengi Bulbasaur'dan daha mavidir.Ivysaur'ın görüntüsüdeki en büyük fark çiçek soğanı artık bir çiçek tomurcuğu olmuştu.Bu tomurcuk ağır olduğundan arka bacakları kuvvetlenir ancak büyümek pahasına ayağa kalkma yeteneğini yitirir.

Cinsiyet Farklılığı

Yok


Özel Yetenek

Önceki formundaki gibi çoğu saldırı çimen tipidir.Doğal olarak bu saldırılar Bulbasaur'dan güçlüdür. O sarmaşıkları,yaprakları,kokuları ve tozları kullanır,o bu saldırılaı sever çünkü onun çiçeğini geliştirir. Anime'de Ivysaur doğal becerilerini kullanır.

Davranış

Yakalanıp ardından serbest bırakılarak bulunanlar daha yayındır,ama doğal davranışları bilinmemektedir.Buna rağmen Bulbasaur'dan antranörüne hala sağdık olmasına rağmen daha agresif olabilir.Çiçeği büyümeye hazır olduğunda çok güzel kokar ve şişer.Ivysaur aynı zamanda evrimleşmeye yakın olduğunda güneş ışığında daha fazla zaman harcar çünkü artık gücü güneş ışığının oranına bağlıdır.

Yetişme Ortamı

Ivysaur doğal olarak güneşli ovlarda,su kenarlarında çok olsada ormanlardada bulunabirir.Antronörü olan Ivysaur bulmak zordur. Anavatanı Kanto'dur.

Besin

O güneş ışığını emerek fotosentez yapar ve günlerce yemeden durabilir.

Anime

Önemli Görünüler

"Bulbasaur Gizemli Bahçe"de birçok Bulbasaur'dan evrimleşen Ivysaur görülmüştür yalnız Ash'in Bulbasaur'ı evrimleşmemiştir.

Diğer

Crystal adlı kızın bir Ivysaur'ı olduğu "Aerodactly Havaya Geri Dön"de görülmüştür.

"Yargı Günü" bölümünde Jimmy'in bir Ivysaur'ı vardı.

Küçük Ayrıntılar

"Bir Chansey Operasyonu"nda yaralı haldeydi.

"Üstün Test"te James'in bir Ivysaur'ı vardı.

"Arkadaşlık Bitti" bölümünde Ritchie'yi Assunta'nın Ivysaur'ı yenmişti.

"2. Filmde Lawrence III'ün gemisi düşerken görülmüştü.

"Haftasonu Savaşları"nda Jeremy'nin hayalinden geçmişti.