Java Büyücüsü Kitap Özeti - Kosta Danaos

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Java Büyücüsü Kitap Özet - Kosta Danaos Kitapları - Java Büyücüsü Kitap Tanıtım - Java Büyücüsü Kitap Fiyatı - İndirimli Kitap Java BüyücüsüKitap Özet

1988'de yayınlanan Ring of Fire adlı belgesel, Çinli-Javalı bir akupunktur uzmanının, vücudunda elektrik akımı üreterek hastalarına küçük şoklar vererek iyileştirdiği ve bir hareketiyle elinin altındaki kağıtları alevler içinde bıraktığı sahneleriyle izleyenleri şaşkına çevirmişti. John Chang adındaki bu adam, tüm bunları chi ile, yani içinde saklı yaşamsal gücüyle mümkün kılmıştı.
John Chang, öğrencisi olmak isteyen Batılıların yalnızca beşini kabul etti. Kosta Danaos, bu kısa listedeki ikinci kişiydi.

Danaos, John Chang'la geçirdiği yıllarda, pirokinezi, telekinezi, telepati gibi birçok fenomene tanık oldu ve bizzat tecrübe etti. Ruhlarla konuştu ve reenkarnasyonun sırlarını öğrendi. En önemlisi de, milattan önce altıncı yüzyılda yaşamış ve öğretileriyle Konfüçyüs'ün en büyük rakibi olmuş bilge Mo-Tzu'nun soyundan gelen ustasının hikâyesini dinleme şansı yakaladı.
Java Büyücüsü, Kosta Danaos'un John Chang ile geçirdiği çıraklığın ve geçmişteki 2000 yıl boyunca öğretilerini sır olarak saklayan Mo-Pai'nin hikâyesidir. İçinde yazarın bizzat şahit olduğu ve yalın bir dille anlattığı, Chang'in, Batılı bir bakış açısıyla imkânsız olarak nitelenecek paranormal yeteneklerinin bilimsel, fizik temelli açıklamaları yer almaktadır.
Java Büyücüsü, gerçeklik anlayışınızı sarsacak, potansiyelinizin sınırlarını yeniden sorgulamanızı sağlayacak.
Çığır açıcı bir kitap. Gerçekten de sıradışı bir hayatın çarpıcı ve büyüleyici bir anlatımı. - Napra ReView
Java Büyücüsü

Kosta Danaos
· Maya Kitap
· Basım Tarihi : 10 - 2010
· ISBN : 978-605-5675-18-9
· Sayfa Sayısı : 261
· Çevirmen : Umut Hoşafçı
· Etiket Fiyatı : 17.00 TL