''Kafesten Bir Kuş Uçtu"

#1
Sponsorlu Bağlantılar
"Kafesten Bir Kuş Uçtu"


7-8 Haziran tarihleri arasında seyirciyle buluşuyor.

05.06.2009


Pan Lojistik çalışanlarının sahneye koyduğu Kenneth ( Ken) Elton Kesey’in “Kafesten Bir Kuş Uçtu” oyunu, 7-8 Haziran tarihleri arasında Cevahir Alışveriş Merkezinde seyirciyle buluşuyor.
“Kafesten Bir Kuş Uçtu” adlı tiyatro oyunu, ünlü sanatçı Ali Düşenkalkar yönetiminde gerçekleştirilen uzun süreli çalışmalar sonucunda sahnelenmeye hazır hale getirildi.
Mesai saatlerinden sonra biraraya gelen ekip; öncelikle temel iletişim becerileri, dili etkili kullanabilme ve vücut dili gibi egzersizler yaptı. Yoğun ve yorucu provalarla Kenneth (Ken) Elton Kesey’in ünlü eseri seyirciyle buluşmak için ortaya çıktı.
Kenneth (Ken) Elton Kesey’in bu ünlü eseri, Milos Forman tarafından beyaz perdeye de aktarılmış ve 5 Oscar kazanmıştı.
“Kafesten Bir Kuş Uçtu” oyunu, 1960 Amerikası’nda yaşanan sınıf ve ırk ayrımının yanısıra, katı toplumsal kurallar çevresinde oluşan sözde demokrasilerin sorgulandığı ve yargılandığı dönemi anlatıyor.​

Bir tımarhanede geçen oyun, kuralcı toplumlar tarafından söylenemeyen, düşünülmesi bile yasak olan değerlerin yeniden yorumlanmasına imkan sağlıyor. Oyunun beyazperdeye uyarlanmış versiyonunda başrolde Jack Nicholson rol alıyordu. Film Türkiye’de “Guguk Kuşu” adıyla gösterilmişti.