Kafyayla Köyü Çilimli Düzce

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
kafyayla köyü resimleri - kafyayla köyü bilgileri - kafyayla köyü tanıtımKafyayla, Düzce ilinin Çilimli ilçesine bağlı bir köydür.


Tarihi

Köyün tarihi hakkında bilgi yoktur ve adının nereden geldiği bilinmemektedir.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri Karadeniz kültürünü taşır. Bu sebeple yemek ve tatlıları; karalahana, etli yaprak sarmaları, hamur işleri, ev tatlıları, fındıklı tatlılar, mamusa diplesi, galdırıgı mantarları ve meyvalarıdır. cografya Düzce iline 13 km, Çilimli ilçesine 7 km uzaklıktadır.dogal guzellıgı orman fındıklık ve derelerıyle unludur.ayrıca duzceyı ayaklarınızın altında hıssedıceksınız.pıknık alanı olarak cok guzel bır yerdır.

iklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 333
2000 206
1997 112

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Fındık önemlı geçim kaynaklarının başında gelmektedır. Ayrıca köyde büyükbaş hayvancılık yaygındır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.
Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

kaynak
yerel net
vikipedi özgür ansiklopedi
köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz