Kahramanmaraş hakkında ile resimler

#1
Sponsorlu Bağlantılar
KAHRAMANMARAŞ HAKKINDA...

Kahramanmaraş denildiğinde damak tadını uyandıran dondurma haricinde, Kahramanmaraş tarhana'sı, fıstık, biber, ve sanayi sektöründe çelik, tekstil, dericilik, ahşap oyma ve sim sırma ile nakış ürünleri ülkemizde ve yurtdışında büyük ilgi görmektedir.

Sularla kaplanmış ilimiz'in etrafı barajlarla donatılmıştır ve ülkemizin elektrik tüketimi'nin büyük payı, Kahramanmaraş'dan sağlanmaktadır.
Kahramanmaraş şehri, ülkemiz'in ilk 20 büyük iller içerisindedir, konum olarak, Adana, Kayseri, Malatya, Gaziantep karesi'inin içinde olup, son sayımlara göre merkez nüfusu 500 bin'in üzerindedir ve Akdeniz bölgesine aittir, insanlar'ı esmer, kumral, ve sarışın görünüm'e sahiptirler.
Pozantı, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş otoyolundan ayrılan ilimiz'in girişinde biber üreticileri ile tanışabilirsiniz.
Genel olarak antep fıstığı ile tanıdığınız kuruyemiş bağları'nı, Kahramanmaraş'ın göllü, kazma bağları, pazarcık ilçesi ve fatmalı köyü yörelerinde görebilirsiniz ve Kahramanmaraş fıstığı'nın eşi olmayan ayrı bir lezzet'i vardır.
Kahranmaraş'ın coğrafi konumundan dolayı, saklanmış gibi görünüm aldığı için, Adana Gaziantep otoyolundan transit geçen turistler tarafından algılanmamaktadır, karayolu ile seyahat eden yolcular'a Memleketimi'i mutlaka ziyaret etmelerini bir zenginlik olarak görüyorum, ayrıca havayolu ile ulaşım THY tarafından sağlanmaktadır