Kakadu Kuşu

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kakadu kuşu hakkinda bilgiler - Kakadu kuşu nedir - Kakadu kuşu hakkinda - Kakadu kuşu tanimi - Kakadu Kuşu resimleriSıkça beslenen evcil kuşlardan olan Kakadu kuşu hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Kakadu: Cacatuidae familyasını oluşturan doğal olarak Malakka Yarımadasın’dan Solomon adalarına kadar uzanan bölgede ve Avustralya’da bulunan türlere verilen ad.
On yedi türden oluşan bu papağanların çoğu vücutlarına serptirilmiş kırmızı ya da sarı renkleri dışında beyaz, bazıları siyah renklidir.

Kıvrık ve sağlam gagaları kabuklu yemişleri kırmaya, kökleri bulup çıkarmaya ya da ağaç kabuklarının altındaki böcek larvalarını avlamaya yarar. Solucana benzeyen dilleri beslenmelerine yardımcı olur.

Kakadular ağaç tepelerinde yaşar ve ağaç kovuklarında barınır. Gürültülü geniş sürüler halinde tarla ürünlerini yağmalayarak zarar verdikleri de olur.

Kakadular çok çeşitli sesler çıkarabilir. Islık çalarlar ve telefon çalması ,insan sesi gibi sesleri taklit edebilirler. İyi konuşabilme yeteneğine sahip olanlarına ender olarak rastlanır. Bazıları 50 yıldan fazla yaşar.

kakadu, kakadu bakımı, kakadu besleme, kakadu bilgi, kakadu kuşu, kakadu kuşu bilgi