Kalınören İlköğretim Okulu Anamur Mersin

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Anamur Kalınören İlköğretim Okulu Hakkında - Kalınören İlköğretim Okulu Tanıtım - Kalınören İlköğretim Okulu Resimleri - Kalınören İlköğretim Okulu İletişim

OKULUMUZUN ADI VE TARİHİ

İsminden de anlaşıldığı üzere, okulumuzun bulunduğu mahalle bir tarih hazinesidir. Tarihteki Selçuklu Türk Hükümdarlarından Alaaddin KEYKUBAT Anamur-yum’a gelmiş,ziyaret sırasında Kalınviran’ı da ziyaret etmiştir. Anadolu Selçuklu Devleti'nin beyliklere ayrılmasından sonra, Kara-manoğulları Beyliği bu civara yer-leşmiş ve buranın yönetimi Beyli-ğin eline geçmiştir.

Bundan sonra buraya Kalınviran adı söylenerek devam edegelmiş, 1927 yılında eğitim-öğretime açılan okulumuzun adı Kalınviran İlkokulu iken 1962 yılında Kalınören İlkokulu’na dönüştürülmüştür. 1990-1991 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ise Kalınören İlköğretim Okulu ola-rak adlandırılmıştır. Okulumuzda 14 derslik (1 Bilişim Teknolojileri sınıfı, 1 Fen Laboratuarı, 1 Anasınıfı, 5 birinci kademe sınıfı, 6 ikinci kademe sınıfı) olup, 1 öğretmenler odası, 1 Md. Odası, 1 Md. Yrd. ve memur odası, 1 spor ve giyinme odası mevcuttur

İletişim bilgilerimiz

KALINÖREN MAHALLESİ ANAMUR-MERSİN

www.kalinorenioo.meb.k12.tr

0324-814 15 74

http://kalinorenioo.meb.k12.tr/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr