Kanserle Savasan Yiyecekler

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
KANSERLE SAVAŞAN YİYECEKLER

Günde 5 porsiyon meyve ve sebze kanser riskini azaltıyor.
Yapılan araştırmalara göre bütün kanser türlerinin % 70'inin kötü diyetle bağlantılı olduğu sağlıklı diyet ve beslenmeyle de kansere yakalanma oranının düşürülebileceği vurgulanıyor.
Amerikan Kanser Araştırma Enstitüsü'ne göre günde 5 porsiyon sebze ve yemek yenmesi kanser riskini % 20'den daha fazla düşürüyor.

Ayrıca kansere karşı en koruyucu sebze ve meyveler; havuç soğan sarımsak brokoli yeşil yapraklılar domates narenciye ve baklagiller olarak sıralanıyor.

"Gelecekte kanserle savaş çabalarının 'mucize haplar' yerine diyetsel ayarlamalar etrafında döneceği" belirtiliyor.

Araştırmada beslenmede kırmızı et ve hayvansal yağlarda bulunan doymuş yağlar ile katı margarin ve katı yağlar olarak bilinen trans yağların hücre zarlarına zarar verdiği bu nedenle de hücreleri istilacılara karşı koruyamadıklarına işaret edilerek beslenmede yağ oranının mutlaka düşürülmesinin önemine değiniliyor.

Kanser türleri ve buna karşı koruyucu yiyecekler de şöyle:
Mesane Sarımsak yeşil yapraklı sebzeler soya ürünleri çay (yeşil ya da siyah) sarı-turuncu sebzeler yoğurt ve diğer fermente süt ürünleri.

Göğüs: Yüzde 1 yağlı süt elma buğday kepeği Brezilya fındığı baklagiller ve fasulyeler brokoli Brüksel lahanası küçük mantarlar lahana havuç ve havuç suyu kiraz vişne yağlı balık (somon ton) keten tohumu keten tohumu yağı sarımsak kök lahana düşük yağlı süt ürünleri kabuklu yemişler kırmızı turp soya ürünleri ıspanak tam tahıllar sarı-turuncu sebzeler yoğurt.

Kolon: Brezilya fındığı brokoli Brüksel lahanası lahana havuç karnabahar sap kereviz yağlı balıklar sarımsak üzüm ve üzüm suyu kara lahana baklagiller kıvırcık düşük yağlı süt ürünleri kabuklu yemişler yulaf kepeği tam tahıllar yoğurt ve diğer fermente süt ürünleri.

Yemek borusu: Yeşil çay domates domates ürünleri. Karaciğer: Sarımsak yeşil çay.

Akciğer: Brezilya fındığı brokoli Brüksel lahanası lahana havuç ve diğer sarı turuncu sebzeler karnabahar acı biber kara lahana düşük yağlı süt ürünleri (kaymağı alınmış süt hariç) soğan portakal ıspanak diğer yeşil yapraklı sebzeler domates ve domates ürünleri.

Yumurtalık: Brokoli Brüksel lahanası lahana karnabahar kara lahana ve diğer yeşil yapraklı sebzeler sarı-turuncu sebzeler.

Pankreas: Baklagil çay domates ve domates ürünleri.

Prostat: Brezilya fındığı Brüksel lahanası brokoli lahana kanola yağı karnabahar kara lahana az yağlı süt ürünleri zeytinyağı fıstık yağı soya ürünleri domates ve domates ürünleri.

Mide: Brokoli Brüksel lahanası lahana bakla sarımsak yeşil çay kara lahana soğan portakal ve diğer narenciye meyveleri domates ve domates ürünleri tam tahıllar