Kapasitif Kompanzasyon Sunum

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kapasitif Kompanzasyon Sunum


GÜÇ KATSAYISI DOĞRULTMA

Elektrik enerjisinin üretimi ve dağıtımı için jeneratörlere, hava iletim hatlarına, trafolara ve şalt cihazlarına ihtiyaç vardır. Aktif güce ek olarak reaktif güçte üretilip dağıtılmalıdır. Ancak bu ekonomik değildir ve bir tesis ne kadar reaktif güç tüketirse güç katsayısı cosj de o kadar yüksektir ve tesisin enerji harcamaları da o kadar düşüktür.
Elektrik dağıtım sistemindeki yükü (alçak gerilim sisteminde yer alan yüklere yakın bir şekilde yerleştirilecek) güç katsayısı doğrultan kondansatörleri kullanarak ve reaktif gücüde temin ederek azaltmak mümkündür. Böylece iletim kayıpları azalır enerji harcamaları düşer ve dağıtım sistemini pahalı bir şekilde yenilenmesi gerekmeksizin daha fazla aktif güç mevcut malzeme kullanılarak iletilmiş olur.
Kondansatörler bireysel kompanzasyonda grup kompanzasyonunda veya merkezi kompanzasyonda kullanılırlar. Bir çok enerji dağıtım firmasının , 0,9 a eşit veya daha fazla güç faktörlerini şart namelerinde talep etmeleri , standart bir uygulamaya dönüşmüştür.

Tamamı Aşağıdaki Linktedir16 Sayfa (Kırık Linkleri Bildirin - Yenilenecektir)
http://rapidshare.com/files/243821060/Kapasitif_Kompanzasyon.zip.html

veya
Deposit Files