Karacadağ Köyü Gerede Bolu

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
karacadağ köyü bilgileri - karacadağ köyü tanıtım - karacadağ köyü resimleriKaracadağ köyü, Bolu ilinin Gerede ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. köye bağlı olan mahalleler,kayabaşı,tozaklar derekoy mahalleleri bulunmaktadır,
Kültür

tain helvası ve kabak tatlısı sofraların değişmez onur konuğudur. özellikle sütlü çorba olmazsa olmazlarıdır.
Coğrafya

Bolu iline 85 km, Gerede ilçesine 35 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.Bir günde dört mevsim yaşanabilmektedir.

Koyun en iyi Mahellesi kayabasi Mahelesidir gerede cayi mahellenin alt darafindan gecmektedir. Cayda balik lar vardir Ornek=kasma,cay hamsisi bunun gibi baliklarvardir.

Koyun En iyi balikcilari Niyazi uymaz ve Resul karabacak" dir
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2009 110
2000 217
1997 207
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri
Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi vardır ancak ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.köyümüzde son dönemlerde imam hatiplik yapan sn Orhan Onal köyün çehresinin değişmesinde büyük rol oynamıştır.yapılan hizmetler köy halkında derin izler bırakmıştır.
kaynak
yerel net
vikipedi özgür ansiklopediköyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz