Karadede Köyü Pazaryeri Bilecik

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
karadede köyü bilgileri - karadede köyü resimleri - karadede köyü tanıtımKaradede, Bilecik ilinin Pazaryeri ilçesine bağlı bir köydür.


Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
Coğrafya

Bilecik iline Pazaryeri ilçesini dolaşarak gidildiğinde 43 km, Pazaryeri ilçesine 15 km, Bilecik il merkezine ise 16 km uzaklıktadır. Köy orman içerisinde olup,dört mevsim yemyeşil olan doğa harıkası güzelliğinde bir köydür. Sıcak yaz aylarında İstanbul, Kocaeli gibi büyük kentlerin gürültüsünden, trafiğinden bıkan insanların yemyeşil bir tabiatın kucağında serin bir yaz geçirmek isteyenler için çok güzel, ideal bir köydür.
İklim

Köyün iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 303
1997 184
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
Muhtarlık Erişim Bilgileri:
Telefon: 387 51 62
Cep Telefonu:0 542 684 04 99


kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz