Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu Meram Konya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu Hakkında - Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu Tanıtım - Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu Resimleri - Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu İletişim
Karadıgın İlköğretim Okulu Konya Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Karadıgın İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Karadıgın İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Karadıgın İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Karadıgın İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Hatıp Nahiyesine bağlı bir köy olan Karadiğin de ilkokul tek sınıflı olarak köylü tarafından yapılmış ve 1930 yılında öğretime açılmıştır. Açılan okul bulunduğu yerleşim biriminin adını alarak “ Karadiğin Köyü İlkokulu“ olarak adlandırılmıştır.
Öğrencinin artışı ve binanın yıpranması nedeniyle şu anda sağlık ocağı bulunan alanda 2 sınıflı ve lojmanı bulunan betonarme okul köylü devlet işbirliği ile yapılarak 1944 yılında eğitim öğretime açılmıştır.
Mevcut binanın yetersizliği ve aşırı yıpranması nedeniyle şu anda kullanılan 5 derslikli okul tamamen devlet tarafından yaptırılarak 1987 yılında hizmete açılmıştır.
1998 – 1999 öğretim yılından itibaren zorunlu öğrenim 8 seneye çıkarılınca ülkedeki tüm ilkokullar ilköğretim okulu olmuştur. Bu kapsamda okulumuzun adı da "Karadiğin İlköğretim Okulu” olmuştur.
Belediye başkanının yardımları ile okul aile birliği tarafından kalorifer odası ve yakacak deposu olarak kullanmak üzere yapılan ek bina 2003 – 2004 öğretim yılında hizmete girmiştir. Aynı zamanda okulun tüm bölümlerine kalorifer döşenmiş ve ileride ikinci kat çıkılacağı düşünülerek her iki katıda besleyebilecek kapasitede kalorifer kazanı alınmıştır.
Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Oulunda halen 1 müdür odası, 1 öğretmenler odası, 5 derslik, 1 arşiv odası, kız-erkek öğrenci ve öğretmen WC, kalorifer odası bölümleri mevcuttur.

Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / MERAM
Adı: KARADIGIN İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: KARADİĞİN KASABASI
Telefon Numarası: 3323734187
Faks Numarası: 3323734260
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız