Karadivan Köyü Hakkında Bilgi Kandıra Kocaeli

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
karadivan köyü bilgileri - karadivan köyü tanıtım - karadivan köyü resimleriKaradivan, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihçe

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.Karadivan muhtarlığın adı olup nereden geldiği bilinmemektedir.Davutlar, Aydınlık, Bestiller, Kemerler ve Emirler olmak üzere 5 mahalleden oluşmakta, muhtarlık merkezi genelde Davutlar mahallesi olmaktadır.Şu anda 2009 seçimlerinde kemerler mahallesi muhtarlıktır Toplam hane sayısı yaklaşık olarak 55-60 olup ekonomik kaynakların yetersizliğinden İZMİT merkeze yoğun göç yaşanmaktadır.
Kültür

Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 255
1997 265
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Tarım ürünü olarak Fındık genelde buğday ve mısır ekilmekte olup hayvacılıktada büyükbaş hayvan beslenmektedir. Aileler yiyecek kadar sebze ve meyve yetiştirmektedirler.
Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz