Karamazov Kardeşler Dizisi Tanıtımı

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Show Tv Karamazov Kardeşler Dizisi
Karamazov Kardeşler Dizi Oyuncuları
Karamazov Kardeşler Dizi Tanıtımı
Dostoyevski’nin, baba oğul ve kardeşlerin çatışması merkezinde çizdiği insanlık durumunu etkileyici bir dille anlatan ünlü eseri ‘Karamazov Kardeşler’, 1930’lu yılların Türkiye’sinde geçen bir dönem dizisi olarak ekranlarda olacak.

ÇEKİMLER KAZ  DAĞLARI’NDA...

Med Yapım’ın yapımcılığında, ‘Karabulutlular’ adıyla çekilmesi planlanan dizide Erdal Özyağcılar, ilk kez ‘kötü bir baba’ olarak seyircinin karşısına çıkacak. ‘Yabancı Damat’ ve ‘Elveda Rumeli’ gibi dizilerde başarılı bir performans Frmartuklu.net sergileyen Erdal Özyağcılar, dizide ‘Baba Karamazov’ rolünü canlandıracak. Senaryo ve cast çalışmalarının sürdüğü dizi, Çanakkale’nin Küçükkuyu beldesinde, Kaz Dağları’nın yamacına kurulmuş tarihi antik dönemlere kadar uzanan Adatepe köyünde çekilecek. Dizi, Dostoyevski’nin aile içi çatışmayı kaleme aldığı romanının bire bir uyarlaması olmayacak.

Dizideki hikaye, 19. yüzyılda geçen romanın aksine 1930 yıllarda ve Türkiye’de yaşanacak. Dizi, anne sevgisi ve baba düşmanlığı ana temasının yanında yan hikayelerle farklı bir boyuta taşınacak. Ünlü yazarın romanı, 1958 yılında ‘The Brothers Karamazov’ adıyla beyazperdeye aktarılmış ve başrolünde Lee J. Cobb oynamıştı.

52 yıl önce filmi çekilmişti

Baba ve oğullar arasındaki amansız savaşı, ince psikolojik tahlillerle irdeleyen Dostoyevski’nin romanı, 1958 yılında ‘The Brothers Karamazov’ adıyla beyazperdeye aktarılmış ve başrolünde büyük kardeşi canlandıran Yul Brayner oynamıştı. Filmde babayı ise Lee J. Cobb canlandırmıştı.
 

Son düzenleyen: Moderatör: