Karanlık Hesaplaşma Filmi

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Karanlık Hesaplaşma - Karanlık Hesaplaşma 2010 - Karanlık Hesaplaşma Filmi - Karanlık Hesaplaşma Vizyon Tarihi - Karanlık Hesaplaşma Film Konusu - Dark DealKaranlık Hesaplaşma 2010

Gösterim Tarihi: 01 Aralık 2010

Oyuncular: Ali Sürmeli,Tamer Karadağlı,Kenan Işık,Scott Adkins
Cyril Raffaelli,Hande Subaşı

Yönetmen: Andrzej Bartkowiak

Senaryo: Fatih Usta, Pervin Okur

Yapımcı: Mark Holder, Fatih Usta

Görüntü Yönetmeni: Erkan Umut

Yapım: 2010 ~ Türkiye

Tür: Aksiyon

filmi suikasta uğrayan bir Türk ailenin çocuğu olan Hakan`ın KGB ajanları tarafından kaçırılması ve götürüldüğü kampta eğitilmesinin ardından gelişen olayları anlatacak.

Notlar

Hollywood'la karanlık hesaplaşma
Yıllarca hayranlıkla baktığımız Hollywood'un pabucunu dama atacak bir Türk filmi çekiliyor. Film; Ekim sonunda vizyonda

Yükselişe geçen Türk sineması, "Karanlık Hesaplaşma" filmiyle Hollywood'a son darbeyi vuracak! Yapımcılığını Fatih Usta'nın yaptığı, senaryosunu Pervin Okur'un yazdığı filmde; Kenan Işık, Tamer Karadağlı ve Ali Sürmeli gibi usta oyuncular yer alacak. Aksiyon tarzındaki filmde; dünyaca ünlü yıldız Scott Atkins yer alırken; filmin yönetmenliğini ise yine dünyanın yakından tanıdığı Andrzej Bartkowiak üstlenecek.

DÖVÜŞ KOREOGRAFİSİ ÇALIŞIYORLAR ÇEKİMLERİ;
Türkiye, Bangkok ve Rusya'da yapılacak "Karanlık Hesaplaşma" aynı anda 120'ye yakın ülkede gösterime girecek. 8 farklı kamerayla çekilmesiyle Hollywood yapımlarını bile sollayacak olan filmin montajı için Avatar'la aynı sistem kullanılacak. Ekim sonunda vizyona girmesi planlanan "Karanlık Hesaplaşma"nın "Türkiye'de ilk" dedirten bir diğer özelliği ise aksiyon sahnelerinde yer alan Tamer Karadağlı gibi oyuncuların "dövüş koreografisi" denilen bir eğitim alması.

TÜRK SENARİST HAYRAN BIRAKTI
Ünlü yönetmen Andrzej Bartkowiak, senarist Pervin Okur'un hikayesinin bu filmi çekmesinde etkili olduğunu söyledi. Okur, hikayeyi şu cümleyle özetledi: "İnsana karşı suç işleyenlerle insanlığa karşı suç işleyenlerin karşılaşması."

EFSANE FİLMLERİN YÖNETMENİ
Karanlık Hesaplaşma'nın yönetmeni Andrzej Bartkowiak, çekimler için 2 aydır Türkiye'de. Bartkowiak'ın tüm dünyada adını duyurmasını sağlayan filmleri arasında; Romeo Ölmeli, Kurşun, Beşikten Mezara ve Sokak Dövüşçüsü gibi birçok aksiyon filmi var.

KENAN IŞIK İŞADAMI, KARADAĞLI KGB AJANI
Filmin başrol oyuncularından Kenan Işık, Demir Bey adlı bir işadamını oynuyor. Tamer Karadağlı'nın Hakan karakteri ise; eski bir KGB ajanı.