Kaşbıyıklar Köyü Seben Bolu

#1
Sponsorlu Bağlantılar
kaşbıyıklar köyü bilgileri - kaşbıyıklar köyü resimleri - kaşbıyıklar köyü tanıtımKaşbıyıklar, Bolu ilinin Seben ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köy üç mahalleden oluşmaktadır. Kaş, Bıyıklar ve Muslar mahalleleri. Şu anda Bıyıklar köyünde yaşayan sayısı 1 kişidir. Diğer iki mahallede 15-20 aile yaşamaktadır. Yaşayanların çoğu yaşlı katagorisindeki insanlardır. Gençler Bolu iline ve Diğer illerimize göç etmişlerdir
Kültür

Köyümüzün kültürü hakkında aşağıdaki linkten gerekli biligileri alabilirsiniz.
Coğrafya

Bolu iline 68 km, Seben ilçesine 14 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 148
1997 103
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır. Bıyıklar Köyü Orman Kooperatifi Başkanlığını Ali AK yapmaktadır. Kooperatifin ilk kurucu başkanlığını Ergün AK yapmıştır. Kendisine böyle hayırlı bir kooperatifin kuruculuğuna ön ayak olduğu için teşekkür ederiz. Yeni başkana başarılar dileriz. Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:


Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

kaynak
yerel net
vikipedi özgür ansiklopediköyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz