Kavak İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kavak İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Tanıtım - Kavak İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Hakkında - Kavak İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez İletişim - Kavak İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Resimleri - Kavak İlköğretim Okulu Tarihçesi - Kavak İlköğretim Okulu1945 tarihinde imece usulüyle yapılan 5 derslikli ilkokul 1946 yılında eğitim öğretime başladı. Öğrenci fazlalığı nedeniyle 1948 yılında aynı bahçe içerisine 3 derslikli yeni bir bina yapıldı. Ayrıca ortaokul binası olmadığından 1985 yılında kasaba dâhilinde Kavak Ortaokulu bir evde hizmet görmeye başlamıştır. Kasabada öğrenci mevcudu fazla olması ve ortaokulun bir evde hizmet vermesi kasabaya yeni bir okul yapılmasını mecbur kıldı. 1986 yılında Milli Eğitim Gençlik ve Spor Müdürlüğü, belediye ve halkın işbirliği ile 3 katlı 14 derslikli yeni bir bina yapıldı. Aynı yıl içerisinde ortaokul bu binanın bir bölümüne alınarak ayrı bir müdürlük olarak eğitim öğretime devam etti. 1988/1989 öğretim yılı sonlarında Kavak İlkokulu ve ortaokulu Kavak İlköğretim Okulu olarak tek müdürlük adı altında birleştirildi. Halen Kavak İlköğretim Okulu olarak eğitim-öğretime devam etmektedir.
» OKULUMUZ HAKKINDA
Okulumuzda 1 anasınıfı ,1. kademede 10 şube 284 öğrenci 10 öğretmen, 2. kademede 3 şube 135 öğrenci biri sözleşmeli 7 öğretmen görev yapmakta olup,toplam 2 idareci 17 öğretmen 1 hizmetli 419 öğrenci ile Eğitim - Öğretimi sürdürmektedir.

Okulumuzun mevcut binası 3 katlı ve 20 sınıfı le Eğitim - Öğretimi sürdürmektedir

Okulumuzun lojmanı yoktur,öğretmenlerin köyde kalabilmeleri için yeterince uygun kiralık evler bulunmadığından öğretmenler şehir merkezinde ikamet etmektedirler.

» VIZYONUMUZ
Değişen dünya şartlarına uyum sağlayan, bilgi toplumunun evrensel niteliklerine sahip bireyler yetiştirmek.

» MISYONUMUZ
Sevgiyle gelişen demokrat, çağdaş, üretken, kendisiyle ve doğayla barışık öğrenciler yetiştiririz
Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: NEVŞEHİR / MERKEZ
Adı:
KAVAK İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: KAVAK KASABASI
Telefon Numarası: 3842574048
kaynak:
webrehberi.biz
.