Kavaklı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Akçaabat Trabzon

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Akçaabat Kavaklı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu - Kavaklı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Hakkında - Kavaklı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tanıtımı - Kavaklı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Erişim Bilgileri - Kavaklı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ResimleriKavaklı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Trabzon Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kavaklı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kavaklı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kavaklı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kavaklı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: TRABZON / AKÇAABAT
Adı: KAVAKLI YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU
Adresi: KAVAKLI BELDESİ YALI MAH. SAMSUN CAD.

Telefon Numarası: 4622282501
Faks Numarası: 4622288533

Okulumuzun Tarihçesi

1967 yılına kadar Kavaklı Köyü ilkokulu adı altında eğitim öğretime devam eden daha sonra öğrencileri istihdam edememesi nedeni ile köyün yalı mahallesinde bir okulun açılması planlanmıştır.Kahvehane olarak kullanılan bina düzenlenerek 2 derslikli bir okul olarak açılmıştır.1967 Yılında Kavaklı 2. okulu adı altında eğitime devam ederken mevcut binanın öğrenci sayısını kaldıramaz duruma geldi.Köy odası olarak kullanılan 3 odalı binada okula ilave edildi.Mahallenin hızla gelişmesi sonucu artan nüfus sayısına paralel olarak öğrenci sayısında artma olması ayrı ayrı yerlerde birbirlerinden kopuk olarak eğitim öğretime açılan dersliklerinde cevap vermemesi sonucu yetkililerce gerekli inceleme sonucu mahalleye yeni bir okulun yapılmasına karar verildi.

Mahalli imkanlarla binanın inşaatına başlandı.daha sonra devlet imkanları ile kısa sürede tamamlanarak 6 derlik, 1 müdür odası, 1 öğretmenler odası, 4 wc oluşan bina hizmete girdi. Yapılan bu binanın da artan nüfus ve diğer köylerden gelen göçlerle öğrenci sayısına cevap veremez duruma geldi.yetkililerce gerekli incelemeler yapılarak 1999-2000 yılında 24 derslik, 2 lab. , 1resim, 1 müzik odası, 1 kütüphane, 1 bilgisayar ,1 işlik atölyesi, 1müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı odası, 1 memur, 1 öğretmenler odası, 1 sığınak, 1 kantin her katta 6 wc olmak üzere 4 katlı bir okul binası yapılmıştır.Ayrıca okula bağlı olarak Akçaabatlılar Vakfının yaptırmış olduğu 4 katlı bina okula 100 öğrenci kapasiteli pansiyon binası olarak tahsis edilmiştir.2000-2001 Eğitim Öğretim yılından itibaren okulumuz Kavaklı Pansiyonlu İlköğretim Okulu olarak eğitime devam etmiştir.2006-2007 eğitim Öğretim Yılında yayımlanan genelge ile okulumuz Kavaklı Yatılı ilköğretim Bölge Okulu olarak eğitim öğretime devam etmiştir ve devam etmektedir.

Biz Kimiz?

Biz Kavaklı Yatılı ilköğretim Bölge Okulu yöneticileri, öğretmenleri, öğrenci ve velileri yeniliklere açığız, yetenekli, enerjik, coşkulu ve üretkeniz. Birbirimizi, öğrencilerin, velilerin ve toplumun sürekli gelişen beklentilerine ayak uyduracak şekilde geliştirmek için yüreklendiririz.

Ne Yapıyoruz?

Eğitim çağı olacak yeni bir yüzyılda başarının en üst noktasına ulaşabilmek için bütün bunların yanında okulumuzun fiziki yapısının oluşturulmasından yönetim anlayışına, önceliklerin belirlenmesinden, okul, veli, çevre ve üniversite ile olan etkileşimine kadar her alanda çalışmalar yapıyoruz.

MİSYONUMUZ

Biz bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak , onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak onları 21. yy gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

VİZYONUMUZ

İstiyoruz ki… Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç olsun.

İstiyoruz ki… Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.

İstiyoruz ki… Okulumuzda hem öğretmenler hem de öğrenciler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişmesine yardımcı olmanın önemine inansın.

İstiyoruz ki… Okulumuzda çalışanlar kaygıyı başarı için kullansın.

İstiyoruz ki… Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.

İstiyoruz ki… Okulumuzda çalışanlar kendilerinden emin olsunlar ve gerekeni yaparken endişe duymasınlar.


Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız