Kavakpınar Köyü Hakkında Bilgi Of Trabzon

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kavakpınar Köyü - Kavakpınar Köyü Of - Kavakpınar Köyü Hakkında - Kavakpınar Köyü Resimleriİlçe: OF

İl: TRABZON

Kavakpınar, Trabzon ilinin Of ilçesine bağlı bir köydür.


KAVAKPINAR (YARANOZ) :

Trabzon'un Of ilçesine bağlı şirin bir köydür. Köyümüz;Balaban Belde Yolu üzerinde olup,Of’a 9 km uzaklıktadır.Karamer ırmağı sınırı ile Aşağı ve Yukarı Yaranoz olmak üzere,iki bölümden oluşur.

ÇEVRE:

Kavakpınar Köyü'nün kuzeyinde;Serince(Zariyoz) ve Çukurova (Kofciya) köyleri ,Kuzey Doğusunda;Çukurova(Kofciya), Kuzey Batsınnda;Yanıktaş(Çapoğları), Doğusunda;Baltacı deresi,Güneyinde;Yavan(Sugeldi) Köyü yer almaktadır.

NUFUS:

Yıllara göre köyümüz nufus verileri şu şekildedir.1997 yılında 323 olan köyümüz nufusu,2000 ylında 41 azalarak 282 olmuştur.

ULAŞIM:

Köyümüz;İl merkezi Trabzon'a 61 km, İlçemiz Of'a ise,9 km uzaklıktadır. Köyümüz çevrenin ulaşımı en kolay Köylerinden biridir.Köyümüz vatandaşlarına ait çok sayıda dolmuş, Of ile köy arasında yolculara hizmet vermektedir.Bu araçlar;Of Çarşıbaşı Camisinin yanında ki duraktan,köyümüz merkezine,günün her saatinde sefer düzenlemektedir.Ayrıca;Balaban Belde yolu üzerinden geçen tüm araçlar,köyümüzün içinden geçmektedir.

EĞİTİM:

Köyümüz,yıllardan beri çevre köylere eğitimde öncülük yapmasına rağmen;8 yıllık eğitimle beraber köyümüzde ki ilkokulumuz kapatılıp,taşımalı eğitim ile komşu köyümüz olan,serince ilköğretim okuluna yönlendirilmiştir.

SAĞLIK:

Köyümüzde bir adet Sağlıkocağı mevcut olup,köyümüze ve tüm çevre köylere hizmet vermektedir.

GEÇiM KAYNAKLARI:

Halkımızın geçim kaynağı,büyük oranda çay üretimine dayalıdır.Fasulye,mısır, fındık gibi tarım ürünleri çok az da olsa yetiştirilmektedir. Bunun yanında;Ticaretle uğraşarak,devlet memurluğu yaparak,geçimlerini sağlayan köylülerimiz vardırr.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Trabzon iline 61 km, Of ilçesine 9 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri

2007
2000 282
1997 323

Halkımızın geçim kaynağı,büyük oranda çay üretimine dayalıdır.Fasulye,mısır, fındık gibi tarım ürünleri çok az da olsa yetiştirilmektedir. Bunun yanında;Ticaretle uğraşarak,devlet memurluğu yaparak,geçimlerini sağlayan köylülerimiz vardırr.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 - İhsan Akaydın
2004 - Ali Yüksel
1999 - Ahmet Akyazıcı
1994 - Mehmet Şenocak
1989 - Mehmet Şenocak

Altyapı bilgileri

Köyümüz yıllardan beri çevre köylere eğitimde öncülük yapmasına rağmen 8 yıllık eğitimle beraber köyümüzdeki ilkokulumuz kapatılıp taşımalı eğitimle komşu köyümüz olan Serince ilköğretim okuluna yönlendirilmiştir

Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı vardır ancak sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Köyünüze Ait Resim Ve Bilgileri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz