Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir

Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuzun ilk temeli 05.05.1960 tarihinde atılmış olup; 1960-1961 öğretim yılının başlarında Esentepe İlkokulu’nda (Bu günkü adı TEİ Alparslan ) öğretime başlamış 27.11.1960 tarihinde kendi binasına taşınarak “27 Mayıs İlkokulu” adı altında eğitim-öğretime devam etmiştir.12 Aralık 1984 de adı “ Kazım Karabekir İlkokulu “ olarak değiştirilmiştir .

1997-1998 öğretim yılında 8 yıllık zorunlu ilköğretim uygulamasına geçilmesiyle adı “ KAZIM KARABEKİR İLKÖĞRETİM OKULU “olmuştur.


Okulumuz 2 katlı olup;ağaçlarla kaplı büyük bir bahçeye ve basketbol ve voleybol sahasının bulunduğu geniş bir oyun alanına sahiptir.


Okulumuzda şu anda devletimizin politikasında yer alan ve hedefi olan “Normal Öğretim “ şekli uygulanmakta olup; 12 dersliği ve 270 öğrencisi mevcuttur.Derslik başına 19-20 öğrenci düşmektedir.Derslik başına düşen öğrenci sayısına bakıldığında okulumuz Avrupa standartlarını yakalamış,adeta özel okul havasındadır.


Okulumuzda insana değer veren, saygı ve sevginin yaşandığı sıcak bir ortam vardır. Bu ortamı sağlayan kendini eğitime adamış; çalışkan ve başarılı öğretmenler görev yapmaktadır. Bir Müdür , çalışkan 1 Müdür yardımcısına ve 2 destek personele sahiptir.
Anasınıfı, Fen laboratuarı, Projeksiyon sınıfı, 20+1 Bilişim Teknolojisi sınıfı, öğretmen odası, kütüphane ve Çok Amaçlı Salonumuz mevcuttur.


Okulumuzda Okul Aile Birliği vardır. Okulumuzda sosyal faaliyetlere özen gösterilmektedir. Folklor, resim, hentbol, masa tenisi, atletizm ve tiyatro çalışmaları yapılmaktadır.


Anadolu Üniversitesi ile komşu olmamız nedeniyle; üniversitenin saygıdeğer hocaları ile iletişim içinde bulunmaktayız ve velilerimize konferanslar verilmektedir.
Öğrencilerimize çağdaş bir eğitim sağlamak için derslerde TV, VCD, tepegöz, saydam, bilgisayar gibi ekipmanlardan yararlanılmaktadır.


Kazım Karabekir İlköğretim Okulu çalışanları olarak, amacımız demokratik ve katılımcı bir eğitim anlayışını kazandırmak, çalışmayı seven, üretken, düşünen, düşündüklerini korkmadan açıkça ifade edebilen, değişmeyi ve gelişmeyi kendine hedef edinen, araştırmacı, öğrenmeyi öğrenen öğrenci tipi yetiştirmektir.


Şimdiye kadar okulumuzda pek çok silahlı kuvvetlerimize mensup general dahil olmak üzere subay, astsubay, çeşitli kurumlarda müdür, eğitimci, avukat, yüksek mühendis, emniyet amiri yetişmiştir.


Biz yeni bin yılda önce İNSAN ülküsüyle Toplam Kaliteyi okulumuzda yaşama geçirerek en iyisini yapmak daima hedefimiz olacaktır. Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, vatanını, milletini seven ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin koruyucusu insan yetiştirmeye devam edeceğiz.


Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Tepebaşı
Okulun Telefonu: 2223222002
Okulun Faksı: 2223232046
Okulun Adresi: SÜTLÜCE MAH.İSTİKLAL ÇIKMAZI. NO.8 Tepebaşı Eskişehir
Okulun Web Adresi: http://kazimkarabekir26.meb.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi: 968719@meb.k12.tr
Okulun Müdürü: Mehmet ÇETİN
Okulun Öğretmen Sayısı: 15
Okulun Öğrenci Sayısı: 255
Okulun Derslik Sayısı: 12
Okulun Ulaşım Bilgileri: Okulumuza 2 numaralı dolmuş ve otobüsler ile gelinebilir. Okulumuz Sütlüce Mahallesi Okul Sok. NO:8 Eskişehir/Merkezdedir
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Resimleri :Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
 

Son düzenleyen: Moderatör: