Kedi ve fare oyununun amacı nedir?

  • Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

#1
Sponsorlu Bağlantılar
kedi ve fare oyunun amacı

Kedi ve Fare Oyunun Amacı Nedir?

6 Yaş grubu için oldukça güzel bir oyundur. Amacı ise Bedensel olarak koordinasyon gerektiren belirli lokomotor hareketlerini yapabilme nedenidir. Ayrıca çocukların çok iyi vakit geçirmesi ve eğlenmesi açısından gerçekten etkileyici bir oyundur.

Kazanım Şekli

1. Görsel uyaranlara uygun olarak yürüyebilir. 2. Sesli uyaranlara uygun olarak koşar. 3. Görsel uyaranlara uygun olarak koşar. 4. İstenilen alan içerisinde serbest hareket edebilir. 5. İstenilen zaman istediği şekilde konum değiştirebilir

Oynanış

Okuldaki öğrenciler için sınıfın ortasına aralarda birer metre boşluk kalacak şekilde geniş bir alan çizilmelidir. Bir oyuncu seçilir ve o kedi, diğerleri ise fare olur. Çizilen alanın bir köşesine kedi yuvası yapılır ve kedi olan oyuncu yuvasına geçer ve sonra alana peynir serpiştirilir, veya benzetmede yapılabilir, Fareler alan çizilirken bırakılan boşluklardan bahçeye girmeli ve peynirleri kediye yakalanmayacak şekilde almaya çalışır, Eğer fareler peynirleri alırken kedi uyanırsa farelerin bahçeye girdikleri boşluklardan kaçmaları gerekmektedir. Kaçamayıp kediye yakalanan fare kedi olur ve bu şekilde oyun devam eder. İyi eğlenceler.
 

Son düzenleyen: Moderatör: