Kemalpaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Kemalpaşa İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Söke'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Kemalpaşa İlköğretim Okulu Resimleri - Kemalpaşa İlköğretim OkuluHakkında
KEMALPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU

Okulumuzun inşaatına 1933 yılında başlanmış olup yine aynı yıl bitirilerek, 1933-1934 Eğitim-Öğretim yılında hizmete girmiştir. O zamanlar mahallede okul olmadığı için Söke halkı zamanın Adalet Bakanı Kuşadası Milletvekili Mahmut Esat BOZKURT’a giderek burasının okula çevrilmesini istemişlerdir.

Hastane olarak yapılan bina aynı yıl İsmet Paşa İlkokulu olarak öğrenime açılmıştır.

Okulumuzun tüm inşaatı devletimiz tarafından karşılanmış olup, inşaat bittikten sonra Aydın Valiliğine teslim edilmiştir.

Okul Rumlar zamanında tiyatro vc tavernaların bulunduğu arazi üzerine inşa edilmiştir. Doğusu, şimdiki Kız Meslek Lisesinin bulunduğu Müslüman mezarlığı, batısı, Aia-Panda olarak bilinen Rumlara ait Metropolitan Kilise, Kuzeyi, Şimdiki 6 Eylül Caddesi, güneyi, Şimdiki Halk Eğitimi Merkezi binası, Rum Sübyan Okulu ile çevrili bulunuyordu.

Okulumuz Toma adında bir Bulgar Müteahhit tarafından Betonarme-Karkas olarak inşa edilmiştir. Sonradan bu müteahhit bir Türk kızı ile evlenerek Müslüman olmuş Rasim Adını almıştır.

Okulumuz 1933-1934 Eğitim-Öğretim yılında İsmet paşa İlkokulu adı ile hizmete başlamış olup, 1950-1951 Eğitim-Öğretim yılına kadar bu isimle hizmete devam etmiştir. 1951 yılında Kemalpaşa İlkokulu adını alarak, bu isimle halen Eğitim-Öğretime hizmet etmektedir.

Okulumuzun öğrencileri bugünkü Alp iş hanı üst katında 3 sınıflı eğitim veren okuldan gelmişlerdir. Bazı öğrenciler de Vergi Dairesinin bulunduğu yerdeki Faik Ali Rıza İlkokulundan gelmiştir. Okulumuzun ilk müdürü ve maarif memuru Rıdvan ALPAGUT ve ilk öğretmen kadrosu ise Yegane ALPAGUT, Havva Ekinci, Mediha ALTINÖZ, Nilüfer BÖRTEÇENE, Mehmet KANER ve Melahat ÇETİNTÜRK’ten oluşmuştur.

Okulumuz 1966 yılında ikiye ayrılarak, 6 Eylül İlkokulu olarak eski ortaokul binasına taşındı. Bu bina Kemalpaşa İlkokulu adıyla Eğitim-Öğretime devam etti. Yine 6 Eylül İlkokulu binasına Eğitim-Öğretim yapılamaz raporu verildiğinden Ekim 1974 yılında 6 Eylül İlkokulu, Kemalpaşa İlkokuluna taşındı. Bu binada iki okul bir yıl kadar beraber çalıştılar. Ekim 1975 yılında iki okul birleştirilerek Kemalpaşa İlkokulu adıyla eğitim-öğretime başladı. Müdürlüğüne Nevzat UYSAL getirildi.

Okulumuzun binası iki defa büyük onarımdan geçirildi. İlk onarım 1976 yılında yapıldı. İkinci onarım 1996 yılında çatı yenilenip, üst kat balkonları dershaneye dönüştürüldü.

Okulumuzun ön bahçesindeki Atatürk büstü 1966 yılında okul müdürü Beyzat SAVAŞ tarafından yaptırılmıştır.

Kemalpaşa İlköğretim Okulu Aydın Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kemalpaşa İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kemalpaşa İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kemalpaşa İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kemalpaşa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: AYDIN / SÖKE

Adı: KEMALPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: KEMALPAŞA MAH.ALTI EYLÜL CAD.NO:17

Telefon Numarası: 2565181325

Faks Numarası:Bilgi Yok

E-mail Adresi :(0256) 518 13 25

Web Adresi:Kemalpaşa İlköğretim Okulu

AYDIN-SÖKE (Kemalpaşa İlköğretim Okulu)


Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.