Kendiniz 0lun -Timothy Pole

#1
Sponsorlu Bağlantılar


Daha önce tanıttığımız Doğan Cüceloğlu’nun Savaşçı kitabında

“Seni diğerlerinden farksız yapmaya

Bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada,

Kendin olarak kalabilmek,

Dünyanın en zor savaşını vermek demektir,

Bu savaş bir başladı mı,

Artık hiç bitmez!...Tanıtacağımız kitap boylesine zorlandığımız yaşamımızda nasıl kendimiz olarak kalabileceğimiz sorusunu yanıtlıyor.

Yine yaşamdan korkmayan,ısrarla yolculuklara çıkan, kendini arayan, yeni birşeyler öğrenmek isteyenler için...

“yaşamda daha fazla başarı ve mutluluk arayışımızda daha iyi yaşam stratejileri geliştirmek için yeni bakış açıları ve gorüşler edinmeliyiz.

Başarılı insanların sahip olduğu, diğerlerinin gözden kaçırır göründüğü en önemli özelliklerden biri, sevgiyi bir başkasıyla paylaşmadan önce kendi içimizde hissetmemiz gerektiğidir.Birey olarak kendi değerimizi dürüstçe ve derinden hissetmezsek bir başkasıyla paylaşacak fazla bir şeyimiz olmaz.(s.7)

Sevgi, özgür, kendi kendini devam ettiren ve bağımsız yaşamlar sürme yetisine sahip iki birey arasında oluşan bir ilşkidir.Sadece özgür ve bağımsız insanlar bir ilşkiye girmeyi ve o ilişkide kalmayı gerçekten seçebilirler.Bağımlı bireylerin bir ilişkiye girmeleri ve o ilişkide kalmaları öyle olmasını seçmelerinden değil, zorunluluktan kaynaklanır. (s.46)

Kendinizi en kötü hissettiğiniz ve başarısızlığın soluğunu ensenizde duyduğunuz zaman eskiden hiç yapmadiğınız kadar bastırma zamanıdır.Tüm yapmanız gereken duvarda küçük bir delik açmak ve yolunuza çıkabilecek her engeli ortadan kaldırmak için o deliği genişletmeyi sürdürmektir.Yaşamınızı değiştiren böyle bir yaşantıdan sonra siz asla aynı siz olmazsınız.Açık bir hedefi olan inançlı ve kararlı bireyler başarır. (s.70)​