Kendinizi Yorgun Hissediyor musunuz?

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kendinizi Yorgun Hissediyor musunuz?:stuart:

Enerjiniz düşük ve kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz? O zaman aldığınız besinleri değiştirme ve farklı yiyeceklerle takviye yapma zamanı gelmiş demektir.
Kendinizi Yorgun Hissediyor musunuz?

Daha çok yeşil yapraklı sebzeler, daha az yağ, domates, salatalık, kereviz gibi düşük karbonhidrat içeren yiyecekler tüketmeye başlayın. Balık, hindi, tavuk, süt ve süt ürünlerine yönelin. Güçlü ve dengeli bir ruh ile güne iyi başlamanın sırrı besinlerde gizlidir. Mümkün olduğunca çikolata, kafein, alkol ve aspartamdan uzak durun. Şeker, makarna, hamur işleri, konsantre meyve suları tüketmek yorgunluk hissinizi arttıracaktır. Atıştırmak istediğinizde sebze, meyve, ceviz, badem, fındık veya ay çekirdeği gibi besinler tüketmeniz daha yararlı olur.
Öğün sayınızı mutlaka çoğaltın. Küçük porsiyonlar halinde günde 5-6 defa, az ve sık yemeği alışkanlık haline getirin. Kendinizi daha enerjik ve zinde hissedeceksiniz.
Düzenli ve sürekli sıvı alın. Yorgunluk çoğunlukla eksik sıvı alımı ve susuzluğun belirtisidir. Erişkin bir kişi her gün en az 8-10 bardak su içmelidir. Bunu ihmal etmeyin ve atlamayın.
Daha çok meyve tüketin. Özellikle glisemik endeksi düşük, lif ve posadan yana zengin, antioksidan özelliği olan meyvelere yönelin. Elma, şeftali, siyah erik ve kiraz bu listede ilk sıraya yerleşenlerdendir.
Televizyon karşısında geçirilen vakitler, insanda yeme isteğini arttırır. Canınız mısır, kuruyemiş, cips gibi atıştırmalıklar istediği zaman, imdadınıza yetişecek bir önerimiz var. Dolabınıza kabak, salatalık, yeşil veya kırmızıbiberden yapacağınız sebze çubukları hazırlayın. Abur cubur yerine bunları tüketin.
Atıştırma alışkanlıklarınızı değiştirin. Sık sık atıştıranlardansanız, sadece seçenekleri değiştirerek enerji düzeyinizi yükseltebilir, yorgunluk hissinizden kurtulabilirsiniz. Ayrıca kilo almaktan kurtularak, kilo vermenize de yardımcı olacak bu alışkanlığı, yaşamınıza yerleştirin.
Hamur işlerinden uzak durun, hayvansal yağları tamamen hayatınızdan çıkartın. Bilimsel araştırmalara göre, fazla miktarda hayvansal gıda ve hamur işi tüketenler, yorgunluk ve halsizlik şikayetleri ile karşı karşıya kalıyorlar.