Kenneth R. Miller Kimdir - Kenneth R. Miller Biyografisi

SeLeN

Yönetici
Editör
#1

Kenneth R. Miller Kimdir - Kenneth R. Miller Biyografisi konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Kenneth R. Miller Kimdir - Kenneth R. Miller Resimleri - Kenneth R. Miller Biyografisi - Kenneth R. Miller HakkındaKenneth R. Miller (d. 1948) Brown Üniversitesi'nde hâlen çalışmalarına devam eden ABD'li biyoloji profesörü. Katolik olan Miller akıllı tasarım savı dahil yaratılışçılık fikriyatına karşı çıkmasıyla da tanınır. Miller çeşitli eserlerinde ve beyanatlarında evrim ile Tanrı inancının çelişmediğini ileri sürmüştür.Rahway, New Jersey'deki Rahway Lisesi'nden mezun olan Miller, daha sonra Brown Üniversitesi'ne girerek, 1970 yılında biyoloji dalında lisans eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra yine biyoloji dalındaki doktorasını 1974 yılında Colorado Üniversitesi'nde tamamlayan Miller, 1974 yılından 1980'ne kadar Harvard Üniversitesi'nde ders vermiştir. Araştırma konuları biyolojik zarlarda (membranlarda) yapı ve fonksiyon problemleridir.

Eserleri

* Miller, K.R. (2008) Only a Theory: Evolution and the Battle for America's Soul ISBN 978-0-670-01883-3 ("Sadece bir Teori: Evrim ve Amerika'nın Ruhu için Savaş")
* Miller, K.R. (2000) Finding Darwin's God: A Scientist's Search for Common Ground Between God and Evolution ISBN 0-06-093049-7 ("Darwin'in Tanrısını bulmak: Bir Bilim Adamının Tanrı ve Evrim Arasında Ortak Zemin Arayışı")
* Miller, K.R. and Levine, J. (2002) Biology: The Living Science ("Biyoloji: Yaşayan Bilim"; bu eser lise ders kitabıdır)