Kilciler Köyü Göynük Bolu

#1
Sponsorlu Bağlantılar
kilciler köyü bilgileri - kilciler köyü resimleri - kilciler köyü tanıtımKilciler, Bolu ilinin Göynük ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adı Kılıçlar isminden değişerek günümüze ulaşmıştır.Köy sınırları içinde Roma döneminden kalma bir kilise mevcuttur.
Kültür

Köy bir ihtiyarlar köyüdür.Köyde genç yoktur.
Coğrafya

Bolu iline 132 km, Göynük ilçesine 32 km uzaklıktadır. Köyün Sakarya ve Bilecik illerine de sınırı vardır, Sakarya'nın Taraklı ve Bilecik'in Yenipazar ilçeleri de Köy için 30 km'den daha yakın mesafedeki ilçelerdir.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 195
1997 202
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır kanalizasyon şebekesi bulunmaktadır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Köyden haftanın 6 günü Adapazarı ve Bolu şehir merkezlerine toplu taşıma aracı kalkmaktadır.


kaynak
yerel net
vikipedi özgür ansiklopediköyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz