Kilo verildikten sonra sarkan vücut nasıl toplanıp gerilir

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kilo verildikten sonra sarkan vücut nasıl toplanıp gerilir

Kilo verdikten sonra kişilerin sarkan vücutlarını, germe yöntemiyle toparladıklarını söyleyen Doç. Dr. İbrahim Aşkar, "Germe ameliyatı, uygulanan işleme göre 1 ile 6 saat arasında sürüyor" diyor.Estetik ve Plastik Cerrahı Doç. Dr. İbrahim Aşkar, kilo verildikten sonra sarkan bir vücudu nasıl toplayıp, gerdiğini anlatıyor.

Germe ameliyatları zor mu, kimlere uygulanıyor?
Germe ameliyatları; teknik olarak bilgi ve tecrübe gerektiren, birçok hastada oldukça iyi sonuç veren operasyonlardır. Germe ameliyatlarının planlaması, detay gerektiren ince bir konudur. Ameliyat, planlama çizimleri doğrultusunda yapılır. Ameliyat sonrasında da oldukça etkili sonuçlar alınır. Kilo alıp vermeler, doğum sonrası, derideki sarkmalar ya da çatlakların olduğu durumlarda liposuction yapılsa dahi vücutta şekillendirme mümkün olamayabiliyor. Böyle durumlarda germe ameliyatları yapıldığında istenen vücut görüntüsü ancak yakalanabilir.

İZLERİ GİZLİYORUZ!
Ameliyatları lokal mi yoksa genel anestezi ile mi yapıyorsunuz? Kaç saat sürüyor?
Germe ameliyatları, çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Ancak hafif düzeydeki sarkmalarda sedasyon ile lokal anestezi uygulanabilir. Ameliyat, germe operasyonu yapılacak bölgenin kombinasyonuna göre 1-6 saat arası sürüyor.

Germe ameliyatından sonra iz kalıyor mu?
Germe ameliyatları sonrası mutlaka iz kalıyor. Karın, basen ve popoda bikini ya da çamaşır içinde gizleniyor. Sırtta sutyen kuşağında, kolda iç arka kısımda, bacakta çamaşır çizgisinde gizleniyor. İzlerin daha iyi hale getirilmesi için ameliyattan sonra lazer tedavisi yapılabiliyor.

EN ZORU SIRT VE KOL!
En zoru kollardaki mi, bacaklardaki mi yoksa karındaki sarkmayı mı toparlamak?
En zoru kol, sırt ve koltukaltı sarkmalarının birlikte olduğu durumlardır.

Bu operasyondan sonra nelere dikkat etmeli?
Ameliyat sonrası hasta kilo almamaya özen göstermeli, özellikle 5-10 kilo almak dahi vücut şeklini bozabiliyor. İki ay ağır kaldırmamak ve korse kullanmak gerekiyor. Ameliyat izleri altı ay güneş görmemelidir.

Ameliyatla 14 beden gerildi

48 yaşındaki Üzeymen Çabuk, tam 50 kilo verdi. Verdiği kilolarla ölçülü olarak vücudunun her yeri sarktı. Geçirdiği 10 operasyondan sonra tüm vücudu gerildi.

Karnına liposuction yapıldı. Ardından karın germe operasyonuyla Üzeymen Çabuk, yaklaşık 25 santim inceldi.

Kollara liposuction yapılarak, gerildi. Kollarda yaklaşık beş santim incelme oldu.

Bacaklara liposuction yapıldı ve gerildi. Böylece 20 santim incelme sağlandı.

Popo kaldırıldı.

Sarkan göğüslere silikon takıldı. Böylece toplanmış oldu.

Sırttan ve 'love handle' denilen bölgeden yağ alındı. Sırt derisi resmen yukarıya doğru çekilerek bir kumaş parçası diker gibi, gerilerek dikildi.