Kilo vermeye engel 5 neden

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kilo vermeye engel 5 neden

Yaş
5 neden Yaşınız ilerlediğinde metabolizma hızınız azalır. Yediklerinizi daha zor yakmaya daha az enerji tüketmeye başlarsınız. Özellikle 30 yaş sonrasında görülen kilo aldıran faktöre karşı metabolizma hızınızı yükseltecek egzersizlerle etkisiz hale getirebilirsiniz.

Hareketsizlik
Masa başında çalışıyor sürekli araba kullanıyor uzun süre ayakta kalkıyorsanız kilo almanız olağandır. Hareketsiz kalan vücut yediklerinizi eritemez ve depolamaya başlar. Sonucunda ideal kilonuzun üzerine çıkmış olursunuz.
Egzersiz yapmak için vakit bulamıyorsanız merdivenlerden çıkmayı kısa mesafelere yürüyerek gitmeyi saatte bir kez ara verip oturmayı ya da ayağa kalkıp yürümeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Psikolojik Durum
Ölüm ayrılık işsiz kalmak maddi sıkıntılar gibi olumsuz durumlarda yemek yerken rahatladığınızı düşünebilirsiniz. Fazla yemek ve hareketsizlik vücudunuzda yağ ve kalori depolanmasına neden olur. Yemek yemekten vazgeçemiyorsanız hafif ve sağlıklı besinleri tercih etmenizde fayda vardır.

Şok Diyetler
“1 haftada 10 kilo verin” sloganıyla size sunulan şok diyetler sağlığınızın bozulmasına diyeti bıraktığınız anda daha fazla kilo almanıza neden olur. Vücuttaki kas oranı azalır yağ yüzdesi artar. Şok diyetler yerine yaş kilo yaşam tarzı gibi özelliklerinize uygun sağlıklı diyetleri tercih etmelisiniz.

Az Su İçmek
Su hayatımızın süper kahramanıdır. Sağlıklı ve ideal kiloda bir vücut ışıltıyla parlayan bir cilt düzenli çalışan böbrek ve karaciğer ve daha fazla neden için su içmek gerekir. Yetersiz su tüketimi sağlık sorunlarıyla beraber fazla kilolara neden olmaktadır.
Günde 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirin. Su içmeyi unutuyorsanız masanızın üzerinde mutlaka bir şişe su ya da sürahi bulundurun. Gözünüzün önünde olması unutmanızı önler.

Alıntı.