Kilolu çocuklar için psikolojik destek

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kilolu çocuklar için psikolojik destekKilolu çocuklar için psikolojik destek
Kilolu çocuklar için psikolojik destek çok önemlidir. Bu konuda çocuklar kilolu oldukları için arkadaşları arasından dışlanarak çok kötü bir şekilde lakap takıldığından çocuğun bir anda özgüveni giderek azalır.
Bu durum ona ileriki yaşlarda çeşitli özgüven sorunlara yol açmasına sebep olur. Bunun için kilolu çocuklar için mutlaka bir psikolojik destek alınmalıdır.

kilolu çocuklar

Psikolojik destek alındıktan sonra bunun yanında bir diyetisyen kontrolünde beslenme çantasından okuldan gelip yediği öğle yemeğine kadar bir beslenme tablosu çizilip çocuğunuzun hem sağlıklı beslenmesini hem de ileriki yaşlarda kendini diğer bireylerden soyutlamayıp yani bir tür şu anda da bir çok psikologun tehlikeli bulduğu asosyal olmaması için çocuğunuzun zayıflamasına vesile olmalısınız.
Çocukların zihinsel aktiviteler dışında fiziksel aktivitelere de önem göstermesini vesile olu kolaylık sağlayın.
Bunu örneğin basketbol oyunundan zevk alması için beraber oynayarak sağlayabileceğiniz gibi evinize yakın bir spor salonuna yazdırarak basketbol oyununu sevmesini sağlayabilir oyunu okulda oynayarak en azından günlük yakacağı kalori ihtiyacının bir kısmını okulda kolayca yakmasına vesile olabilirsiniz.