Kırmızı Bacaklı Meksika Tarantulası (Brachypelma smithi)

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kırmızı bacaklı Meksika tarantulası
Kırmızı bacaklı Meksika tarantulası

Korunma durumu: Yakın tehdit altında (NT)


Bilimsel sınıflandırma

Alem: Animalia
Şube: Arthropoda
Sınıf: Arachnida
Takım: Hymenoptera
Familya: Theraphosidae
Cins: Araneae
Tür: ''Brachypelma''
Binominal adı ''Brachypelma smithi''

F. O. Pickard-Cambridge, 1897 Eş anlamlıları Eurypelma smithi, Euathlus smithiMeksikalı kırmızı bacaklı örümcek (Brachypelma smithi), Meksika'da Sierra Madre OccidentalSierra Madre del Sur Dağları aralıklıklarında ve batı taraflarında yaşayan bir tarantula ve türüdür. Bunlar genellikle 25 yıl civarlarında yaşarlar.

Açıklama

En olgun Meksikalı kırmızı bacaklı zehirli örümceğin; siyah bacakları ve eklemleri üzerinde turuncu yamaları, bacak kısmı turuncu ve kırmızıdır. Deri ardından renkleri çoğalmaktadır. Turuncu - kırmızı bölümler ise kırmızı bölümlere göre çok daha koyu ve siyah içeriklidir. Bir yetişkin dişisi, yaklaşık 6-7 inç, (15-18 cm), ağırlığı ise yaklaşık 15-16 gramdır.

Günlük beslenme

En vahşi hayvanlar, küçük bir kertenkele veya küçük bir kemirgen yemek için ve zehir ile tedavülden neredeyse her türlü hayvan onun yemidir. Evcil olarak veya yavru iken küçük bir sinek, bile yerler.

Evcil olarak

Meksikalı kırmızı bacaklı örümcek, bazıları oldukça uysal türlerdir. Bu, inanılmaz renk ve etkileyici boyutu birleştiğinde, bir çok popüler evcil hayvanlar arasında olur.