Kışlaköy Köyü Hakkında Bilgi Narman Merkez Erzurum

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Erzurum İli Köyleri - Kışlaköy Köyü Narman Merkez - Kışlaköy Köyü Hakkında Bilgiler - Kışlaköy Köyü Resimleri
Erzurum
Bilgiler
Nüfus 428 (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 25530
Alan Kodu 0442
Yönetim
Coğrafi Bölge Doğu Anadolu Bölgesi
İl Erzurum
İlçe Narman

Kışlaköy (bucak merkezi), Erzurum ilinin Narman ilçesine bağlı bir köydür.


Tarihi

Kışlaköy bugünkü yerine 1918 yılında taşınmış; daha önce Lavsor Köyünde ikamet etmekte olan KERİM Ailesi tarafından kurulmuştur.Önceden nahiye olan köy,göçlerden dolayı küçülmüştür. 1.Dünya Savaşı sırasında Ermeni işgaline uğramıştır ve Lavsor ismi ordan gelmektedir.
Coğrafya

Erzurum iline 114 km, Narman ilçesine 18 km uzaklıktadır.Köy iki dağ arasında dağların yamaçlarına kurulmuştur.Bu iki yamaç;aradan geçen bir dere ile ayrılmaktadır.Ayrıca Kışla Tepe diye adlandırılan bir mahallesi de bulunmaktadır.Kışla Tepe ise köye ortalama 1 km uzaklıktadır ve isminden anlaşıldığı gibi bir tepeye kurulmuştur.
İklim

Köyün iklimi, karasal iklimin etkisi altında olmasına ragmen köyumuzun dogu karadenize yakın olmasından dolayı azda olsa karadeniz iklimi görulmektedir.Buda iklimin yumuşamasına neden olmaktadır.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 428
1997 428
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.mera yetersiz olduğundan kavgalar çıkmaktadır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 - Rahmi SANCAK
2004 - Ensar ÇAKAL
1999 -
1994 -
1989 -
1984

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır.ancak kanalizasyonu yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır ayrıca sağlık ocağında bir ebe bulunmaktadır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup(asfaltta küçük-büyük çukurlar vardır) köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Karların erimesiyle beraber köyün içi müthiş şekilde çamur olmaktadır.Köyün içinde taş yol olmadığı için sıcaklar gelip de yollardaki sular çekilene kadar köyün çamur derdi bitmez.


Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net
Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.