Kızıltepe Belediyesi Sendika ile İşçi Boçları İçin Uzlaştı

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kızıltepe Belediyesi, Belediye İş Sendikası Mardin şubesi iel yürüttüğü görüşmeler her iki tarafın olumlu yaklaşımı sonucu anlaşmayla sağlandı.


Belediye İş Sendikası Mardin şube Başkanı Menduh Öztürk ile Kızıltepe Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Demir’in arasında Ankara Belediye İş Genel Merkezi’nde gerçekleşen yeniden borç yapılandırması görüşmeleri tarafların vardıkları uzlaşmayla tamamlandı.
Mardin Belediye İş Sendikası ile Kızıltepe Belediyesi’nde çalışan işçilerin alacaklarıyla ilgili yeni bir borç yapılandırılmasında varılan anlaşmaya göre içerde alacağı olan işçilere her ay maaşlarının %10'u eklenerek maaşları ödenecek.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye İş sendikası Mardin Şube Başkanı Menduh Öztürk, Kızıltepe Belediyesi’nde çalışan işçi alacaklarıyla ilgili yeniden borç yapılanmasına gittiklerini belirterek, “Sendikamıza bağlı işçi alacalarından doğan borçlanmayla ilgili belediyemizin yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler uzlaşmayla tamamlandı. Yeniden yapılandırılan borçlarla ilgili ne işçilerimizi nede belediyemizin mağdur edilmesine gönlümüz razı gelmezdi. Yapılan görüşmeler neticesinde her iki tarafında makul yaklaşımıyla görüşmeler uzlaşmayla tamamlandı. Bu uzlaşmayı genel merkezde resmiyete döktük. Yeni yapılandırmanın taraflara hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
Kızıltepe Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Demir ise yaptığı kısa açıklamada; Kızıltepe Belediyesi olarak işçilerinin emeklerinin karşılığını son kuruşuna kadar verme konusunda hassasiyet duyduklarını, bu hassasiyeti bundan önce olduğu gibi bundan sonra da layıkıyla yerine getirmeye devam edeceklerini söyledi.

kiziltepeajansi