Kızıltepe Eğitim Destek Evinden İngilizce Kursu

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kızıltepe Belediyesi çok Amaçlı Eğitim Destek Evi İngilizce kursu açtı. Kızıltepe Belediyesi çok Amaçlı Eğitim Destek Evi Koordinatörü Nurullah Tunç açıtlıkları Kürtçe kursunun yanı sıra İngilizce kursunu da başladıklarını bildirdi.
Nurullah Tunç 15 yaş ve üstü öğrencilere yönelik açtıkları kursta 110öğrencinin eğitimlerine başladıklarını belirtti. Kursun iki ay devam edeceğini belirten Tunç,hocalarının Selda Kılıç ve Şerif Edis olduklarını ve büyük bir fedakarlıkta yaz tatili yapmadan büyük bir uğraş verdiklerini belirtti. Kurslarına ilginin yoğun olmasının kendilerini heyecanlandırdığını söyleyen Tunç,” daha önce Kürtçe kursu açmıştık. Şimdi de İngilizce kursu açtık. Kursumuz iki ay devam edecek. Şu anda 110 öğrencinin eğitimlerine başladık. Her insanın kendi anadilinin dışında mutlaka yabancı bir dil bilmesinin gerekli olduğuna inanıyoruz. Tatilden sonra da İngilizce kursunu vermeye devam etmeyi planlıyoruz.” dedi
Kurs hocalarından Selda Kılıç ise kursa talebin fazla olmasının kendilerini sevindirdiklerini Özellikle eğitime başladıktan sonra da bu talebin artarak devam etmesini istediklerini söyledi.

Kaynak : habermardin