Kızlarımdan Mektuplar - İsmet Galip Yolcuoğlu

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kızlarımdan Mektuplar - Bir Yetiştirme Yurdu Öyküsü İsmet Galip Yolcuoğlu kitap tanıtımı - kitap özetiKitabın künyesi
Kızlarımdan Mektuplar - Bir Yetiştirme Yurdu Öyküsü

İsmet Galip Yolcuoğlu
· Sabev
· Basım Tarihi : 03 - 2010
· ISBN : 9789944705080
· Sayfa Sayısı : 360
· Etiket Fiyatı : 15.00 TL


Kitap hakkında

Bugün çocuk bakımevlerinde ve yetiştirme yurtlarında ortalama 18 000 çocuk ve gencimiz devletin bakım ve gözetimi altında yetişiyor, eğitim görüyor. Bunlar acaba nasıl bir kurum eğitiminden geçerek yaşama hazırlanıyorlar? Toplum için kapalı bir kutu olan çocuk bakımevleri ve yetiştirme yurtlarında yaşananların hep olumsuz yönleri yansıyor gazete sayfalarına, ekranlara ve kulaklara. Oysa durum aslında öyle değil.

Bu kuruluşlar bir aile ortamı gibi. Nasıl ki ailede istenmeyen olayları aile kendi içinde çözer ve aşar, bu kuruluşlarda da yaşanan sorunların kendi içlerinde aşılması ile sağlıklı bir kurumsal aile ortamının sürdürülmesi yaşamın olumlu bir gerçeği. Bu gerçeği ve bu kuruluşlarımızın olumlu yüzünü gözlerimizin önüne, çok uzun yıllar bir yetiştirme yurdunda müdürlük yapan İsmet Galip Yolcuoğlu seriyor.

Bu kitap hem bir damıtılmış deneyim, hem de ilgililere bu tür kuruluşların gerçek yüzünü sunan bir ürün. Üstelik eğitimin temel felsefesi ve ilkeleriyle bezenmiş olarak... Teşekkürler İsmet Galip Yolcuoğlu. Bu kitaba gereksinim vardı.

Kitap kapağı