Kova burcu enerjileri

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar


Güneş’in Kova burcundaki yolculuğu sürüyor. Bu seyahat boyunca Kova etkileri güçlü bir biçimde açığa çıkacak. Peki nedir bu Kova etkileri?

Kova, zodyağın en asi ve en idealist çocuğu olarak tanınır. Tabii böyle tanınmasının nedenleri vardır. Çünkü içinde güçlü Kova burcu enerjilerini taşır.

Kova burcu insanlık adına en ideal olanı arar. Bireysel özgürlük, insanlar arasında eşitlik kardeşlik gibi kavramlar onun idealindeki yaşam biçimleridir.


Kova burcu geleceği ve yeniliği temsil eder. Geleceğin gelmesi için köhnemiş kuralcı katı yapının artık değişmesi gereklidir. Bu da tabii ki bazı zorlanmaları beraberinde getirir.


Kova burcu insanı insanlık adına bu değişimi sağlayabilmek için gerekli donanıma sahiptir. Ama önce kendi bireyselliğini farkına varmalı ve kendi bireysel özgürlüğünden taviz vermeden amaçları doğrultusunda hareket etmelidir. Daha önce kimsenin düşünemediğini düşünebilir.


Herkesten daha farklı ve sıra dışıdır. İstediği değişimi başarmak için kimsenin desteğine ihtiyaç duymadan herkese meydan okuyabilir. Böylece geleneksel olanla mücadele ederek yenilikçi olur.


Burcun olumsuz kullanımında kişi sıra dışı olmak adına sürekli yanlış alanlarda aykırı bir kişilik sergiler. Fikirlerini eyleme geçirmez, otoriteye başkaldıramadığı için kendisine yabancı gelen bir ortamda, özgürlüğünden taviz vererek, mutsuz bir şekilde görevlerini yapmaya boyun eğer ve başkaldırısını hiç de gerekli olmayan yerlerde ortaya koyar. Bu da onun ne yapacağı belli olmayan insan diye tanınmasına neden olur.


Kova burcu insanı otoriteye gerektiğinde başkaldırarak özgürlüğünü kazanmayı, tepki göstermesi gereken yeri ve zamanı doğru tespit edebilmeyi, özgürlüğünün bedellerini göze almayı, ideallerini ve hayallerini gerçekçi ve uygulanabilir bir şekilde sunmayı ve başkalarının da bireyselliğini kabul etmeyi öğrenmelidir.