Kova burcu için en güzel tatil yerleri...

Dine

Özel Üye
#1

Kova burcu için en güzel tatil yerleri... konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Kova burcu için en güzel tatil yerleri...

Burcunun karakteristik özelliklerine göre tatil yapmaya ne dersin?

Sıradan turistik bir yaz tatili Kova burcu için çok sıkıcı olacaktır. Dünya kültürlerine, toplumların sosyal yapılarına ilgi duyan, entelektüel Kova, büyük sosyal değişimlerin olduğu Berlin gibi şehirlerde çok mutlu bir tatil geçirir.

Berlin Duvarı'nın 1316 metrelik bölümü, iki Almanya birleştikten sonra 21 ülkeden, 118 sanatçının, 106 resmiyle büyük bir açık hava galerisine dönüştürüldü. Bu bölüm Ostbahnhof'ta başlıyor ve Spree Nehri boyunca Oberbaum Köprüsü'ne uzanıyor. Berlinliler bu güzergâhta artık silinmiş ya da üzeri grafitilerle kaplanmış eserlerin dibinde yürüyor.

Bağımsız ruhlu Kova insanı için önerilecek başka bir yer de, 300 yıllık görkemli şehir Petersburg... Petro, 1703 yılında, Neva Deltası'nın üzerinde, St. Petersburg adıyla yeni bir başkent kurdu. Tamamen Avrupa mimarisiyle.

Bu kentte yaşayan Dostoyevski, ‘Yeraltından Notlar’ romanında St. Petersburg'u dünyanın en yapay kenti olarak anlatır. Petro, tüm ülkeyi batılılaştırmayı istemişti. Onlar gibi giyinmek, onlar gibi yaşamak, onlar gibi eğitilmek, onların takvimini kullanmak, onların dilini öğrenmek...

Eğer biraz daha uzaklara gideyim derseniz, sahip olduğu tarihi yerleri ve kültürüyle Çin, sizin için çok uygun. Kova'nın gel-gitli bir karakteri olduğu için hiçbir gezinin katı kuralları ya da günlük programı olmamalıdır.

Sürprizlere ve değişikliklere açık bir tatil düşünmelisiniz. Bu yüzden görkemli bir geçmişe sahip olan Çin'de hiç sıkılmazsınız. Çin Seddi uzun bir sürede, 20'den fazla krallık tarafından yaratıldı. Görkemi biraz da buradan geliyor.

Çin'in ilk İmparatoru Shi-Huang-Ti ise sınırlarını daha önce benzeri görülmemiş, aşılmaz bir duvarla kapatmaya karar verdi.
İlk yapılan duvarlar İÖ 221'den itibaren birleştirilmeye başlandı. Bu faaliyet neredeyse iki bin yıl sürdü. En sonunda, Ming hanedanlığı zamanında ortaya 6 bin 700 kilometrelik Çin Seddi çıktı.Çin'in kuzeybatısı boyunca uzanan dünyanın bu en uzun savunma duvarı 1987'de, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alındı. Seddin tamamı tuğladan oluşmuyor, bazı noktaları kum, kerpiç gibi zayıf malzemelerden. Duvarların yüksekliği dört ile altı metre arasında değişirken kalınlık altı metre civarında. Seddin genişlediği bölümlerde atlar ve arabalar ilerleyebiliyor.

Set üzerinde ortalama 200 metrede bir gözetleme kulesi veya kale, dokuz kilometrede bir fener, yer yer saray ve tapınaklara rastlanıyor. İnşasında halkın, askerlerin, mahkûmların ve hatta çocukların bile çalıştığı bu muazzam yapı binlerce insanın da hayatına mal oldu.