Kuşçalı Köyü Sungurlu Çorum

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Çorum İli Köyleri - Kuşçalı Köyü Sungurlu -Kuşçalı Köyü Hakkında Bilgiler - Kuşçalı Köyü Resimleri
Bilgiler

Nüfus 380 (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 19327
Alan Kodu 0364
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Çorum
İlçe Sungurlu
Kuşçalı, Çorum ilinin Sungurlu ilçesine bağlı bir köydür.Tarihi
Köy Kuşçu Ali Adındaki Bir Avcının 1700 lü Yıllarda Köyün Bulunduğu Yere Yerleşmesiyle Kuşçuali Adını Almıştır. Zamanla Kuşçuali İsmi Kuşçalı Olarak Degişmiştir. Köye İsmini Veren Kuşçu Ali Sülalesi Conuların Dedesi Olduğu Bilinmektedir. Köy birçok Kültürün Birleşmesiyle Meydana Gelmiştir. Köyde Türk, Arap ve türkmen ailelerinden olduğu bilinmektedir.

Kültür
Köyün Gelenekleri Her Anadolu İnsanının Misafirperverliği İle Sevgi Hoşgörü içinde Anadolu İnsanın Sıcaklığı Paylaşılmaktadır.Ayrıca köy halkının müthiş bir mizah anlayışı vardır.Çevre köylerde, yaren meclislerinde yaşanan olaylar anlatılır dinleyenler kahkaya boğulurlar.

Ekonomi
Köyün ekonomisi tarıma dayalıdır.

Muhtarlık
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.


Seçim Yılı'

2009 Necmettin Şengüloğlu
2004 Necmettin Şengüloğlu
1999 Hayri Tolumoğlu
1994 HASAN SANCAROĞLU
1989 HASAN SANCAROĞLU
1984 Dursun Söylemezoğlu

Altyapı bilgileri
Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak su şebekesi çok eski olmasından ve yaz dönemi suyun azalmasından dolayı düzenli icme suyu sağlanamamaktadır. kanalizasyon şebekesi yoktur. bu köyePtt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı vardır ancak sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olmayıp ilçe ile ulaşımı münibüsle sağlanmaktadır. köyde elektrik ve sabit telefon hattı vardır.Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz