Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon Nasil Yapilir?, Yan Etkileri Var Midir?

NeslisH

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Lazer&IPL ile epilasyon nasıl yapılmaktadır?
IPL teknolojisi yeni geliştirilmiş olan bir lazer teknolojisidir. Diğer lazerlerden farklı olarak beyaz ışığı kullandığı için kullanılan dalga boyu 550-1100nm arasında geniş bir aralıktadır. IPL ile epilasyonda amaç büyüme evresinde olan kıl soğancığını selektif termoliz ile tahrip ederek yok etme esasına dayanmaktadır.Merkezimizde kullandığımız uygulama başlığı kendinden soğutma sistemine sahip olduğu için hasta uygulama esnasında ağrı veya yanma hissi duymaz. Kıl kökü tahrip olduğu için yeniden kıl büyümesi olmaz.

Lazer&IPL epilasyon kimlere uygulanamaz?
Cilt kanseri olanlar, cildinde aşırı hassasiyeti olan kişiler, uygulama bölgesinde aktif enfeksiyonu olanlar, ışığa karşı aşırı duyarlılık yapan ilaç kullananlara uygulanamaz.

Lazer&IPLile epilasyonun yan etkisi varmıdır?
IPL ile epilasyonda uygun dalga boyu ve doğru cilt teşhisi yapıldığında hiçbir yan etkisi yoktur. Merkezimizde yaptığımız uygulamalarda hiçbir yanetkiye rastlamamakla birlikte; ağrı, eritem, ödem, vezikül, kabarma, kabuklanma,nedbe oluşumu, ciltte renk değişimi(hipo-hiperpigmentasyon) gibi yanetkilerden sözedilmektedir.

Lazer&IPLile epilasyondan önce ve sonra nelere dikkat etmeliyiz?
Kalıcı epilasyon işleminden yaklaşık 4 hafta öncesinden itibaren uygulama yapılacak olan bölgeye ağda, ip, cımbız veya depilatuar ilaçlar kullanılmamalı, çok rahatsız olunuyor ise jilet veya makas ile çok derin olmamak kaydı ile kısaltma işlemi yapılmalıdır. Yine ortalama 2-4 hafta öncesinde solaryuma girmekten kaçınılmalıdır. İşlemden sonra; ilk 24 saat sıcak duş alınmamalıdır, 2-3 gün süre ile direk güneş ışığına maruziyetten kaçınılmalı, güneşten koruyucu ürünler kullanılmalıdır.

Lazer&IPL epilasyon ile kaç seansta kalıcı cevap alınabilir?

Kılların büyüme hızları dikkate alındığında her işlem esnasında ortalama %30 kıl büyüme evresinde olacağından her seansta maksimum %30 oranında kılı yok etmekteyiz. Bu nedenle kalıcı bir cevap elde etmek için 8-10 seans uygulama gereklidir. Kılların oluşumu 4-6 hafta arasında tamamlandığı için; seans aralıkları4-6 hafta arasında olmalıdır.

IPL ile diğer lazerler arasında ne fark vardır?

IPL teknolojisi diğer lazerlerin aksine tek değil geniş bir dalga boyu aralığında çalışmaktadır. IPL ile epilasyonda hastanın cilt rengi, kıl rengi ve kalınlığı dikkate alınarak hasta için en uygun dalga boyu seçilir. Bu sayede lazere oranla yan etkiler minimal düzeye indirgenirken , etkinlik belirgin oranda arttırılmaktadır.

IPL ile epilasyon işlemi nasıl yapılmaktadır?

İşlem öncesindekılların boyu 1-2 mm olacak şekilde kısaltılır. Daha sonra hastanın cilt tipi ve kıl yapısına uygun dalga boyu seçilerek uygulama bölgesine renksiz, su bazlı jel sürülerek bölgeye test atışı yapılır. Uygulama sonucu değerlendirildikten sonra epilasyon işlemine devam edilir. İşlemden sonra bölgeye güneşten koruyucu ürünler uygulanır.
 

NeslisH

Özel Üye
#2
Beyaz tüylere dahi etkili epilasyon yöntemi Elos lazer epilasyonTüm modern epilasyon yöntemlerinin birbirine avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Hiçbir lazer yöntemi kıl yapısı, cilt rengi ve yapılacak bölge dikkate alındığında tek başına yeterli değildir. Lazerlerin birbirine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Bu nedenle sürekli yeni yöntem arayışları yeni sistemlerin bulunmasına ya da var olan sistemlerin iyileşip güçlenmesine sebep olmaktadır.

ELOS teknolojisi elektro optik sinerji anlamına gelmektedir. Yani ışıkla elektronik metodun aynı sistem içinde birbirini destekleyecek şekilde kullanılması anlamına gelmektedir. Diode lazerler yıllardır epilasyon amaçlı kullanılan etkin optik cihazlardır. Elos teknoloji sayesinde bipolar radyofrekansla güçlendirilmiş ve güçlü bir epilasyon kombinasyonu oluşturulmuştur.

Epilasyonda amaç kıl kökü dediğimiz kılı üreten üniteyi tahrip etmektir. Bipolar radyofrekans kıl kökünün tümünü hedefleyerek ısıtmakta ve kıl kökünde güçlü bir enerji akımı oluşturmaktadır. Bu sırada diode lazer yada IPL başlığından bölgeye lazer atışı yapılır. Böylece birbirini destekleyen sistemler dizisi ile güçlü bir şekilde kıl kökü tahrip edilir. Radyofrekans uygulanacak diode lazer ve IPL derecesinin azalmasına olanak sağlar. Bu sayede yan etki, ciltte rahatsızlık ve ağrı en aza indirgenmiş olacaktır.

Diode lazerler oldukça iyi bilinen bir lazerdir. Etkinliği birçok klinik çalışma ile ispatlanmıştır. Özellikle koyu cilt renkli kişilerde ve bazı vücut bölgelerinde diğer tüm lazerlere göre birçok üstünlüğü vardır. ELOS teknolojisi ile etkinlik ve üstünlükler güçlendirilmiştir.

IPL dediğimiz yoğun ışık kaynaklarının etkinlikleri lazerlere gibidir. Ayrıca cilt gençleştirme ve sıkılaştırma çil ve leke tedavisi gibi uygulamalarda da kullanılmaktadır. ELOS teknolojisindeki radyofrekans tüm bu etkilere güç katmıştır.

Cilt rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı ve yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 6 seansta ELOS teknolojisi ile çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Koyu cilt rengi olan kişilerde diode lazerler diğer lazerlere oranla güvenle kullanılmakta ve etkin sonuçlar alınabilmektedir.

Elos teknoloji ile yapılan çalışmalar siyah ve kalın kıllarda en iyi sonuçlar alındığını göstermektedir. Fakat hiçbir lazerin etki etmediği sarı ve hatta beyaz kıllarda da siyahlar kadar olmasa da etkin olduğu gösterilmiştir. Beyaz kıllarda %30 başarı oranları bildirilmektedir. Bu etkinin Elos teknolojisi ile mümkün olabileceği klinik çalışmalar ile ıspatlanmıştır. Diger tüm yöntemlerin beyaz kıllara etkisi yoktur. Bu özellik bile Elos teknolojisinin diğer tüm yöntemlerden farklılığını ortaya koymaktadır.

Kliniklerimizde cilt tipi, uygulama yapılacak bölge ve kıl yapısı dermatoloji uzmanımız tarafından değerlendirilir. Değerlendirme sonrasında Lazer (alexandrite, diode, nd yag), Elos ya da Mavi ışık epilasyon yöntemlerinden biri seçilerek epilasyon uygulaması başlar.

En iyi sonuçlar size en uygun yöntem ve doz seçimi ile elde edilebilir.
 

NeslisH

Özel Üye
#3
Lazer epilasyonda son gelişmeler

Daphne lazer epilasyon ve estetik merkezlerinden Uz.Dr Ayfer Şensoy’ dan lazer epilasyon konusunda ki son gelişmeler hakkında bilgi aldık.

Son teknolojik gelişmeler ışığında hangi lazer sistemini okuyucularımıza önermektesiniz?

Gittikçe artan bir insan kitlesi istenmeyen tüyler için artık lazer epilasyonu tercih etmektedir. Lazer tedavisi, istenmeyen ağır tüylenmeden muzdarip olan pek çok insanın rahatlamasını sağlamıştır. Son kuşak lazer teknolojileri mükemmel sonuçlar elde edilmesine imkan sağlamıştır.

Lazer epilasyonda tüm dünyada da etkinliğini ispatlamış long pulsed alexandrite lazer sistemlerini lazer epilasyon için önermekteyiz.

Niçin Long Pulsed Alexandrite lazer bunu biraz açabilirmiyiz?

Alexandrite lazer dalga boyu 755 nm dir. Bu dalga boyundaki ışınlar kıldaki melanin adlı siyah boya maddesi tarafından Nd-yag ve diod lazerlere göre daha fazla emilir. Bu sayede daha az enerji uygulanarak cildinizde hasar oluşturmadan ve daha etkin şekilde epilasyon yapılmaktadır. Long pulsed teknoloji sayesinde lazer enerjisi cildinizi koruyarak ve daha etkin şekilde uygulanabilmektedir

Etkili soğutma lazer epilasyon uygulamasının olmazsa olmaz koşuludur. Hava soğutma sistemi özel bir cihaz yardımı ile lazer uygulaması ile aynı anda yapılmaktadır. Aynı anda yapılan bu etkin soğutma sayesinde cildiniz korunur ve acı hissi en az düzeye indirilir.

Kaç seans gerekmektedir?

Vücut bölgesi, cilt tipi, cilt rengi, kıl yapısı, kıl rengi, hormonal bileşenlere bağlı olarak, kılın kalınlığını ve yoğunluğunu %95 başarıyla 3-6 seansta azaltabilmektedir.

Lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

Lazer epilasyon klasik yöntemlere göre uzun dönem düşündüğünüzde hem ekonomik hem de pratiktir. Daphne kliniğinin özel fiyat politikası ve son teknoloji sayesinde fiyatlar çok daha da ekonomik hale getirilmiştir. Kliniğimizde fiyatları taksitlendirerek de hastalarımıza yardımcı olmaktayız. Okuyucularımız sitemizden mail gönderdikleri anda tüm fiyat listesi mail adreslerine otomatik olarak gönderilmektedir.