Liderlik Kodu Kitabı - Dave Ulrich

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Liderlik Kodu Kitap Özet - Dave Ulrich Kitapları - Liderlik Kodu Kitap Tanıtım - Dave Ulrich Kitap Fiyatı - Liderlik Kodu Ön Okuma
Kitap Özet


Liderlik Kodu ile profesyonel yaşamda belki de en çok ihtiyaç duyduğumuz Liderliğin "büyük resmini" en anlaşılır şekilde görmek mümkün. Bazen birbirlerini tamamlayıcı, bazen de taban tabana zıt liderlik gelişim modellerinden karışan akıllar için bu kitap çok etkili.

- H. Cemal ERERDİ, AXA SİGORTA Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO

Liderlik Kodu'nun yazarları liderliğin özüne ilişkin ilk sistematik ve anlaşılır sentezi sunuyor. Bu kapsamlı eserde, bireysel değerlendirme ve gelişim için gerekli çatı ile pratik yöntemler okuyucularla paylaşılıyor-liderlik yetkinliğini geliştirmek isteyen herkes için kaçırılmayacak bir kaynak.

-C.K. PRAHALAD, Profesör, Michigan Üniversitesi

Tüm yöneticiler en iyi liderlerden ilham almak ister, Liderlik Kodu'nöa ise hangi özellikler liderleri en etkin kılar konusu çok güzel şekilde işlenmiş. Liderlerin daha etkin liderler olabileceğini somut örneklerle vererek, ana ve kritik liderlik özelliklerini göstererek aslında lider doğulur mu, olunur mu sorusuna da güzel bir cevap. Potansiyel lider ve tüm liderlere okumalarını tavsiye ederim.

- Selen KOCABAŞ, Turkcell iş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Ulrich ve birlikte çalıştığı yazarlar, konunun önderlerinin bugüne kadar geliştirdiklerinin üzerine inşa ettikleri bu kitapta, çok sayıda teori ve fikri toparlayıp Liderlik tanımını pratik bir modele ve uygulanabilir kurallara dönüştürmüşler.

Bahsi geçen Liderlik Kodu Modeli mükemmel bir lider olmak için yapılması gerekenlerin %60/70'ini niteliyor. Bunu yapmak, basit gibi görünse de gerçekte o kadar da kolay olmayabilir. Kolaylaştırmak için bu kitapta, kişisel değerlendirme metotları, günlük hayattan örnekler, fikirler ve kitabın web sitesinde detaylı bilgiler bulacaksınız.

Modelin özünde yer alan "Kişisel Yeterliliğe Çağrı", okurlara, modeli denememesi, ilgisini çekmemesi, hemen kullanmaya başlayıp daha iyi bir lider olmak adına adım atmaması için geçerli bir sebep bırakmıyor. Bu kitabı, daha etkin bir lider olmak için çaba göstermek isteyen herkese tavsiye ederim.

- Drs. Lennard BOOGAARD, MHR - Vice President Human Resources Unilever Türkiye


Kitap Ön Yüzü
Kitap Künyesi

Liderlik Kodu - Dave Ulrich
· Hümanist Kitap
· Basım Tarihi : 01 - 2011
· ISBN : 9786056053016
· Sayfa Sayısı : 158
· Etiket Fiyatı : 18.00 TL