Lost Dizisi 1.Sezon Bölüm Özetleri

#1
Sponsorlu Bağlantılar
LOST - 1. Bölüm: Pilot Bölüm 1Avusturalya'dan kalkan bir yolcu uçağı, Pasifik okyanusu üzerinde önce rotasından çıkar, ardırdan düşmeye başlar. Uçak yere çarpmadan parçalanır. Kazadan 48 yolcu kurtulur. Bunlardan biri ağır yaralıdır. Bütün yolcular kazanın şokunu yaşamaktadır. Doktor olan Jake, ilk kendini toplayan olur ve yaralılara yardıma koşar. Bir süre sonra kendisinin de yaralı olduğunu farkeder. Çevredeki bavullardan birinde bulduğu iğne iplik ile sırtındaki yarasını dikmek ister. O sırada Kate ile karşılaşır ve ondan yardım ister. Daha sonra Kate'in yardımıyla kazazedeleri bir araya toplar. Daha sonra kazadan başka kurtulan olup olmadığına bakmak için Jack, Kate ve Charlie bir keşif gezisine çıkar. Ormanın derinliklerinde kokpiti bulurlar. O sırada yağmur başlar. kokpite girdikleri zaman kaptanın yaşadığını farkederler. Kaptan rotadan nasıl çıktıklarını ve aletlerin bir anda nasıl bozulduğunu anlatır. O sırada dışarıdan korkunç bir kükreme sesi gelir. Kaptan ne olduğuna bakmak için kokpitin penceresinden dışarı sarkar ve bir şey onu dışarı çeker. Çok korkan üçlü çılgınlar gibi ormanın içinde koşmaya başlarlar. İleride ağaçların üzerinde kaptanın cesedini görürler ve hiç biri onun oraya nasıl çıktığına anlam veremez. Yanlarında el telsizi ve yüreklerinde büyük korkuyla sahile dönerler. Kazazedeler her an yardım geleceği umuduyla beklemektedir. Gece olur, kimse gelmez. Gelen tek zşey orman tarafındaki korkunç seslerdir. Bu kazazedeleri bir kez daha korkutur ve görünmeyen devasa bir varlığın ağaçların arasında dolaştığını hissederler.
 

#2
LOST - 2. Bölüm: Pilot Bölüm 2

Kazazedeler hala olayın şokunu üzerlerinden atamamışlardır. Shannon, bavullardan birinde bulduğu bikiniyi giyip güneşlenmeye başlar. Erkek kardeşi Boon, bu durumdaki davranışı yüzünden onunla kavga eder. Sawyer ise Iraklı olan Sayid'in terörist üolduğunu ve uçağın düşmesinde onun payı olduğunu söyleyerek kavga çıkarır. Jack ve Hurley onları ayırır. Hurley, Sayid'in ikinci körfez savaşında hava kuvvetlerinde olduğunu öğrenir. Bu arada, Jack, Kate ve Charlie, adayı keşif gezisine çıkarlar. Bir süre sonra ormanın derinliklerinde uçağın kokpitini bulurlar. İçine girdiklerinde pilotan yaralı ama sağ olduğunu görürler. Bu sırada hava kararmış ve yağmur yağmaya başlamıştır. Bir gün önce ormandan gelen garip kükremeler yine duyulur. Pilot merak eder ve kontrol etmek için pencereden dışarı tırmanır. Çok hızlı hareket eden bir yaratık pilotu yakalar ve öldürür. Jake, Kate ve Charlie çok korkmuştur. Yağmurun dinmesini beklerler, telsizi alıp arkalarına bile bakmadan kaçarlar.
 

#3
LOST - 3. Bölüm: Tabula Rasa
Kazadan ağır yaralı olarak kurtulan kanun adamı Marshal, Kate onu kontrol ederken kendine gelir ve boğazına sarılır. Jack koşar ve Kate'i kurtarır. Yüksek ateş ve acı içinde kıvranan Marshal, Dr. Jack'e Kate'e güvenmemesini ve onun tehlikeli olduğunu söyler. Kate olayın şokunu üzerinden atmaya çalışırken geçmişe döner. Bir kanun kaçağı olarak nasıl kaçtığını ve Marshal'ın onu nasıl yakaladığını yeniden yaşar. Uçak havada parçalanmaya başladığında Kate kelepçesini ucu ucuna çözüp, başından yaralanan Marshal'a oksijen maskesi takarak hayatını kurtarmıştır. Ancak bunu bilen bir tek kendisidir. Marshal, uçak yere düştükten sonra göğsüne saplanan bir şarapnel parçası ile adeta koma haline girmiş, Jake ise onu hayatta tutmak için elinden geleni yapmaktadır. Marshal'ın vücudu iltihaplanmış, artık kurtulmayacağı anlaşılmışytır. Bütün kamp onun acı dolu iniltileri ile çınlamaktadır. Herkes bu acıya son verilmesini ister. Ancak, hipokrat yemini etmiş olan Jake buna karşı çıkar. Marshal, kate ile görüşmek ister. Kate'den özür dileyen Marshal, onu öldürmesi için yalvarır. Kate ise Sawyer'dan aldığı tabancayı ona verir. Marshal intihar etmeye çalışır ancak kendini daha kötü yaralar. Jake çaresizce ona yardım etmeye çalışır. Jake'in uzaklaştığı bir sırada Sawyer Marshal'ı vurarak acılarına son verir. Böylece adada kalan kazazede sayısı 47'ye iner. Bu arada, Sayid ve Kate önderliğinde bir grup telsizi alarak adanın yüksek yerlerine tırmanır. Amaçları, telsiz sinyali alıp yardım istemektir. Tepelere vardıklarında bir sinyal alırlar. Sinyal adanın içinden gelmektedir. Bunun otomatik verilen bir mesaj olduğunu ve yaklaşık 16 yıldır yardım çağrısında bulunduğunu anlarlar.
 
#4
LOST - 4. Bölüm: Walkabout
Adadaki dördüncü gecede, bir yaban domuzu sürüsünün kampa saldırması üzerine, DR Jack, uçak gövdesinin içindeki cesetlerle birlikte yakılmasına karar verilir. Ertesi sabah, grubun gizemli adamlarından Locke, enkaz içinde özel çantasını bulup içindeki bıçakları çıkararak domuz avına gitmeyi önerir. Bir çanta dolusu özel bıçağın uçağa nasıl girdiği merak konusu olur. Locke bunu tek kelimeyle yanıtlar:"Kaydettirdim". Kate ve Sayid, Locke ile ava çıkar. Grup ormanın derinliklerinde Locke liderliğinde yaban domuzlarının izini sürer. Locke sessiz olmalarını istemektedir. Ancak Sayid yükses sesle "Neden" diye sorunca, peşlerinde oldukları domuzlardan biri geri dönerek küçük gruba saldırır. Locke, Kate ile Sayid'i iter, domuz ona çarpar ve yere düşüp hareketsiz kalır. Çok korkan Kate ile Sayid, Locke'yi geride bırakarak panik içinde kaçar. Küçük bir baygınlık geçiren Locke uçağa binmeden önceki olayları yeniden yaşar. Avusturalya'ya av turuna katılmak için gelmiştir. Ancak tekerlekli sandalyede olduğu için onu tura almazlar ve geri gönderirler. Böylece enkazdaki tekerlekli sandalyenin kime ait olduğu ortaya çıkmıştır ancak kazazedelerden hiç biri Locke'nin kötürüm olduğunu ve kaza sonrası yeniden yürümeye başladığını bilmemektedir. kendine gelen Locke ayağa karkarak ava devam eder. Açıklığa çıktığında devasa bir şeyler karşılaşır. Ancak vurduğu yaban domuzu ile kampa geri döndüğünde bundan kimseye söz etmez. Bu arada, Dr. Jack'de ağaçların arasında takım elbiseli birini görür. Ancak o da kimseye bundan söz etmez. Gece olunca uçağın gövdesini ateşe verirler ve ölenler için küçük bir cenaze töreni düzenlenir.
 
#5
LOST - 5. Bölüm: White Rabbit
Kazazedeler denizden gelen çığlıklar üzerine sahile koşar. Charlie dalgaların arasında mücadele eden birini işaret eder. Jack hiç düşünmeden suya girer, denizdeki adama ulaşır. Bu yorgunluktan bayılmak üsere olan Boone'dur. Jack onu sahile doğru götürürken bir kadın çığlığı duyar. Denizin ortasında bata çıka uzaklaşan bir kadın yardım istemektedir. Jack bir an kararsız kaldıktan sonra Boone'u sahile götürmenin daha kolay olacağını düşünür. Kıyıya varır varmaz geri döner, Kate'ın ikazlarına aldırmadarn dalgaların arasına atlar. Ancak kadın artık ulaşılmayacak bir mesafededir ve bir süre sonra da görünmez olur. Jake çaresiz geri döner. Kadın sabah yüzmek izin denize girmiş kazazedelerden biridir. Böylece adada sağ kalanların sayısı 46'ya düşmüş olur.

Adada su sıkıntısı başlamıştır. Stoklardaki su ancak bir kaç gün yetecek kadar kalmıştır. Su kaynağı aramak için hemen bir ekip oluşturulur. Hurlay ve Charlie kalan suları toplayarak, bir anda bitmesin diye koruma altına alır. Claire ve Kate enkazda buldukları bavulları açarak, kullanılabilecek kıyafetleri ayırmaya başlar. bir süre sonra sıcaktan fanalüşün Claire bayılır. Charlie su getirmek için harekete geçer ancak suların yerinde yeller esmektedir.

Öte yandan, sabah meydana gelen olay Jack'i çok etkiler. Jack flashback ile geçmişine yaptığı yolculukta babası ile ilişkilerini ve neden Avusturalya'da olduğunu düşünür. Jack'in babası ünlü bir cerrahtır ancak ameliyatlardaki ağır sorumluluk yüzünden alkolik olmuştur. Bir gün ortadan kaybolur. Annesi, babasının Avusturalya'da olduğunu ve onu geri getirmesini ister. Babasının izinde Avusturalya'ya gelen Jack babasının morgda cesediyle karşılaşır. Aşırı alkol alan babası kalp krizinden ölmüştür. Babasını tabuta koyar ve uçağa bindirir. Uçak düştüğündü tabut da içindedir. Bu arada geçen bölümde ağaçların arasında takım elbiseli birini gören Dr. Jack, aynı adamı tekrar görerek peşine takılır ve onun babası olduğunu görür. Bunun imkansız olduğunu düşünür ama ormana dalarak onu aramaya başlar. Bir süre sonra uçağın parçalarından birini daha bulur. Bulduğu kargo bölümünde babasının tabutu da vardır ve içi boştur. Bu arada gece olmuş ve karanlık bastırmıştır. Jack uçak enkazının biraz ilerisinde bir su kaynağı bulur. Ertesi gün sahile dönerek diğer kazazedelere bu müjdeyi verir.
 
#6
LOST - 6. Bölüm: House of the Rising Sun
Michael oğlu Walt ile sahilde oyun oynarken, Jin bir anda Walt'a saldırır ve onu öldüresiye döver. Etraftakiler yetişip onu kurtarır ancak Jin'in saldırgan tavırlarının sürmesi üzerine onu kelepçelemek zorunda kalırlar. Jin ve Sun çifti İngilizce bilmediği için olayın neden kaynaklandığını bir türlü anlayamazlar ve Jin'in sakinleşmesi, olayın çözüme kavuşması için Jin'i bir süre daha kelepçe ile bırakmaya karar verirler. Bu bölümde flashback ile geçmişi seyirciye anlatma sırası sun'a gelmiştir. Sun, Kore'nin yüksek sosyetesine ait bir ailenin tek kızıdır. Jin ise garsondur. Sun ile Jin flört ederler ve daha sonra evlenmeye karar verirler. Sun babasının bir garson ile evlenmesine izin vermeyeceğini düşünmektedir ancak Jin babasını razı eder ve yanında çalışacağını söyler. Evlenirler. Jin çok çalışmaktadır ve zaman içinde Sun'u ihmal etmeye başlar. Sun bir süre sonra Jin'in babasının pis işlerini yaptığını anlar. Artık tek düşüncesi babasından ve Jin'den olabildiğince uzağa kaçmaktır. Yani Amerika'ya. Bunun için gizlice İngilizce öğrenir ve bundan kimsenin haberi yoktur. Sun, Michael'in yanına giderek konuşmaya başlar ve bu dili bildiğini neden gizlediğini anlatır. Jin'in Michael'a neden saldırdığı anlaşılmıştır. michael enkazda bulduğu bir saati koluna takmıştın, bu Sun'un babasının Jin'e armağan ettiği bir saattir ve onu korumak onurunu korumakla aynı şeydin Jin için. Michael saati verir ve Jin'i çözer.
Bu arada Dr. Jack önderliğindeki küçük bir grup su kaynağandan kampa su taşıma işini üstlenmiştir. Mesafe uzun olduğu için Jack bir öneride bulunur. Ne zaman kurtarma ekibinin geleceği belli değildir ve burada tahminlerinden daha uzun süre kalmak zorunda olabilirler. Suyu taşımak yerine, kampı buraya taşımaları ve su kaynağının kenarındaki mağaralarda yaşamaları daha uygundur. Ancak kazazedeler bu konuda ikiye bölünür. Bir kısmı sahilde kalıp ateş yakarak kendilerini görecek birilerini beklemek taraftarıdır. Sonuçta grup ikiye bölünür ve Jack önderliğindeki grup su kenarındaki mağaralara taşınır
 
#7
LOST - 7. Bölüm: The Moth
Locke, Charlie'nin uyuşturucu kullandığını anlamıştır. Bu bölümde Charlie geçmişini düşünür. Ünlü bir rock yıldızıdır ve hayatı şaşalı geçmektedir. Bu arada Locke, Charlie'nin sakladığı uyuşturucuyu bulur ve saklar. Avlanınrken Charlie Locke'ye yardım eder. Locke'nin amacı, Charlie'nin uyuşturucudan kurtulmasına yardımcı olmaktır. Ona istediğini yapabileceğini söyler. Charlie'nin tek isteği enkazda kaybolan gitarını bulmaktır ve Locke isterse buna ulaşabileceğini söyler. Charlie gerçekten de gitarını bulur ve çok mutlu olur.

Bu arada Jack ve Hurley, sahilde buldukları bit takım bavulları ve eşyaları mağalaralara taşımaya başlar. Charlie'de onlara yardım eder ama asıl amacı uyuşturucu veya hap bulmaktır. Jack mağaralardan birine girmiştir ve bir anda tavan çöker ve kayalar yuvarlanarak mağaranın girişini kapatır. Charlie ortadan kaybolmuştur, Jack ise mağarada mahsur kalmıştır. Charlie sahile koşarak çevredekilerden yardım ister. Herkes mağaraya koşar ve Jack'i içeriden çıkarmak için çalışmaya başlar. Charlie'nin de yardımlarıyla Jack mağaradan kurtulur.
(LOST 7. Bölüm: The Moth)
 
#8
LOST - 8. Bölüm: Confidence Man
Hamile olan Claire'in sağlığından ve rahatından endişe duyan Charlie onu mağaraların olduğu yerdeki kamp alanına taşınmaya ikna etmeye çalışır. Claire ise kurtarma ekibinin onları görebileceği yerde yani kumsalda kalmaya kararlıdır. Bu arada, Shannon astım krizi geçirmeye başlamış ve zor nefes alır durumdadır. Kate, Sawyer'ın ilaçları bulduğunu söyler ve Sawyer'dan nefes açıcı ilacı vermesini isterler. Sawyer buna olumsuz yanıt verir. Shannon'un durumu ağırlaştıkça Jack, Kate ve Sayid Sawyer üzerinde baskı kurmaya başlar ancak sonuç alamazlar. En sonunda Jack ile Sayid, Sawyer'a sert davranarak ilaçların yerini söylettirmeye çalışır. Sawyer Katie'i ister ve ancak ona söyleyebileceğini belirtir. Kate gelir, Sawyer öpücük verirse ilaçların yerini tarif edeceğini belirtir öpüşürler ve Sawyer ilaçların onda olmadığını itiraf eder. Nefret edilen adam olmak istediği için böyle davranmıştır. Sayid öfkeden deliye döner ve Sawyer'ın üzerine saldırır ve elindeki bıçakla yaralar. Jack müdahale eder ve yarayı diker. Bu arada, bir süre önce bulduğu mektubu hatırlayan Kate durumu anlar. Sawyer'ın çocukluğunda büyük bir felaket meydana gelmiştir. Başka bir adamla ilişkiye giren annesi sevgilisiyle babasını dolandırmış. Babası gerçeği anladığında annesini vurup intihar etmiştir. Öte yandan Sun Gizlice Michael'e bir şeyler söyler ve bir süre sonra Michael elinde bir takım yapraklarla gelir. Sun bu yaprakları ezerek Shannon'ın göğsünü ovar ve bir yandan da koklatır. O sırada Jack gelir ve bunların okaliptüs yaprağı olduğunu anlar. Sun, Shannon'un hayatını kurtarmıştır. Gecmişiyle hesaplaşmaya girmeye başlayan ve Sawyer'a karşı davranıştan pişmanlık duyan Sayid ise bir süre kamptan uzaklaşmaya karar verir.
 
#9
LOST - 9. Bölüm: Solitary
Sayid iki gündür kamptan uzaktadır. Sahilde otururken denizden çıkan kalın bir kablo bulur. Kabloyu takip ederek ormanın içlerine kadar gider. Ayağı bir tuzağa takılır ve kendinden geçer. Bir süre sonra kendine gelir. Bir yatağa bağlanmıştır ve bir kadın ona elektrik vererek Alex'in nerede olduğunu sormaktadır. Sorgulama bir süre devam eder. Sayid bir yandan olanları anlamaya çalışırken, bir yandan da geçmişi düşünür. Bir zamanlar o da birilerini böyle sorgulmaktadır, asker olduğu dönemde. Sürekli yanında taşıdığı resimdeki kadın da tutuklu olarak getirilmiş ve onu önce sorgulaması ardından da öldürmesi istenmiştir. Sayid'e işkence yaparak Alex'in yerini soran kadın Fransızdır ve yıllar önce ailesi ile birlikte çıktığı bir araştırma gezisinde kaza geçirip bu adaya düşmüşlerdir. Sayid, yardım çağrısının onun gönderdiğini anlar ve kadına söyler ve ardından sorar, 16 yıl nasıl devamlı mesaj gönderebilmiştir. Bu arada, kadın Sayid'in cebindeki resmi görür ve kadının kim olduğunu sorar. Sayid, Adı Nadia der.
O Sayid'in çocukluğundan beri aşık olduğu kadındır. Ve ölümünden kendinin sorumlu olduğunu söyler. Fransız kadının adı Danielle'dir. Danielle elinde bir müzik kutusu tutmaktadır ve bunu kocasının evlilik yıl dönümünde hediye ettiğini ama artık çalışmadığını söyler. Sayid ellerini çözerse onu tamir edebileceğini belirtir. Danielle Sayid'e iğne yaparak onu uyutur ve onu başka bir yere taşır. Sayid kendine geldiğinde bağlarının çözülmüş olduğunu görür. Masada bozuk müzik kutusu vardır. Sayid onu bir çırpıda tamir ederek kadının güvenini kazanır. Kadının yaşadığı yerde elektrik dahil bir çok şey vardır. Danielle ve kocası bilim adamıdır, o nedenle yanlarında bu kadar çok malzeme vardır. O sırada dışarıdan bir kükreme sesi duyulur. Danielle silahını alarak dışarı çıkar. Sayid de fırsattan yararlanarak masadaki haritayı alıp kaçar. Ormanda Danielle ile karşılaşır. Danielle gitmesine izin verir. Sayid ayrılırken Alex'in kim olduğunu sorar, kadın oğlu olduğunu söyler. Bu arada, Hurley enkazda bulduğu gol takımlarını alarak iki delikli bir golf sahası yapar. Bunun, kazazedelerin rahatlaması için bir yol olduğunu söyler. Bu yöntem işe yarar, bütün kazazedeler aralarında düzenledikleri golf turnuvası ile eğlenmeye başlar.
 
#10
LOST - 10. Bölüm: Raised by Another
Claire ağlayan bebek sesi ile uyanır. Ses ormanın derinliklerinden gelmektedir ve Claire sesi takip ederek ormana gider. Ağaçların ortasında bir beşik görür. Bu arada artık hamile olmadığını faarkeder. Beşiğe yaklaşır ellerini uzatır ancak bir anda ellerinin kan içinde kaldığını görür. Çığlık atmaya başlar, Charlie onu sakinleştirmeye çalışır. Herkes uyanmıştır. Jack Claire'in kabus gördüğünü ve korkudan tırnaklarını ellerine batırdığı için kanadığını söyler. Claire gördüklerinin gerçek olduğunu anlatmaya çalışır. Ertesi gece yine uyurken birisi Claire'in ağzını kapatır. Claire çırpınarak ve çığlıklar atarak uyanır, birisinin karnına iğne batırdığını ve bebeğine kötülük yapmak istediğini haykırır. Jack bunun yine kabus olduğunu söyler. Ancak bu kez Hurley ve Charlie Claire'e inanmıştır. Kamptakiler hemen arama ekibi oluşturur. Kimse bulunamaz. iki gece üst üste yaşadığı bu yoğun stress Claire'in sinirlerini alt üst etmiştir. Jack'in ona sakinleştirici ilaç vermek istemesi üzerine kıyameti koparır ve eşyalarını toplayarak kamptan ayrılır. Charlie hemen peşine takılır. Bu arada, Hurley Claire'e yapılan saldırı sonucu sahildeki kampta ve mağalaradka kalanlar arasında bir sayım yapmaya başlar. Amacı hem kimin nerede kaldığını belirlemek hem de saldırganı ortaya çıkarmaktır. O sırada Sayid'de yaralı ayağının acısına aldırmadan mağaralara ulaşmaya çalışmaktadır. Claire ile Charlie ormanın içinden sahile doğru yol almaya başlar. Claire bu arada geçmişi düşünmeye başlar. İlk hamile olduğunu öğrenmesini, falcıya gitmesini ve falcının onun ellerini tuttuktan birkaç dakika sonra parasını iade ederek falına bakmak istememesini, önceleri bebeği isteyen ressam erkek Thomas'a bu sorumluluğun ağır gelmesini ve karnında bebeği ile terkedelişini... Sonra tekrar falcıya gidip ısrar etmesini, falcının çocuğunu büyütmesi için ısrar etmesini ve özellikle bu uçağa binmesi gerektiğini ve parasal destek dahil bütün ayarlamaları yapmasını hatırlar ve bunları Charlie'ye anlatır ve ekler bu uçağın düşeceğini biliyordu ve benim bu çocuğu evlatlık vermeyip büyütmem için beni bu uçağa bindirdi"... Bu arada Claire'in sancıları artar. Doğumun başlamasından korkan Charlie telaşla mağaralardaki kampa doğru koşarken Ethan ile karşılaşır ve ondan Jack'i çağırmasını ister. Charlie hemen Claire'in yanına döner. Bir süre sonra Claire düzelir ve beraber mağaralara doğru yola koyulurlar. Aniden karşılarına Ethan çıkar, bakışları korkutucudur... O sırada Hurley sayımı yapmış ve uçak yolcu listesi ile kendi oluşturduğu liste arasında bir kişilik fark olduğunu görmüştür. Adada uçaktan kurtulan 46 kişinin olması gerekirken, Hurley'in listesinde uçakta olmayan bir isim vardır. Ve aynı anda Sayid kampa ulaşır bitkin halde yere yığılırken "Adada yalnız değiliz, başkaları da var" der.
 
#11
LOST - 11. Bölüm: All the Best Cowboys Have Daddy Issues
Jack, Locke, Kate ve Boone hemen bir ekip oluşturarak Claire ve Charlie'yi aramaya başlar. Ormanın derinliklerine girdikçe, Charlie'nin onlara iz bıraktığını farkederler. Bir süre yol aldıktan sonra Kate, bu izlerin sahte olabilme ihtimali fikrini ortaya atar. Bunun üzearine iki gruba ayrılırlar. Locke ve Boone yola devam ederken, Kate ve Jake başka yöne doğru iz aramaya başlar. Havanın kararmasına az kalmıştır ancak Jake'in geri dönmeye niyeti yoktur ve Claire'e inanmadığı için suçluluk duymaktadır. Küçük ama dik bir tepeye geldiklerinde Jake hırsla tırmanmaya başlar, Kate onu takip eder. Ancak ayağı kayan Jake aşağıya yuvarlanır ve küçük bir su birintisinin içine düşerek bir kaç dakika kendinden geçer. Gözlerini açtığı zaman Ethan'ın başında dikilmiş olduğunu görür. Ethan Jack'i tehdit eder ve takip etmeye devam ederse elindeki iki rehineden birini öldüreceğini söyler. Jake sinirle Ethan'a saldırır. Ancak çok iyi dövüş tekniği bildiği belli olan Ethan Jake'i iyice hırpalar. Kate yanına vardığında olanları anlatır iyice hırslanmıştır ve kesinlikle dönmeye niyeti yoktur. Orman içinde biraz ilerledikten sonra bir ağaca asılı olarak Charlie'yi bulurlar. Gözleri, ağzı ve elleri bağlı bir şekilde bir ağaca boynundan asılmıştır. Jake hemen Charlie'nin ayaklarına yapışır Kate ağaca tırmanıp ipini keser ancak Charlie artık nefes almıyordur. Jake'in pes etmeye niyeti yoktur. Suni tenefüs ve kalp masajı yaparak Charlie'yi geri getirir. Ancak Charlie büyük bir şok geçirmektedir ve uzun süre konuşamaz. Bu arada Locke ile Boone, Charlie'nin bulunduğundan habersiz orman içinde arama çalışmalarını sürdürmektedir. Tam geri dönmeye karar verdiklerinde, yerde parlayan bir cisim görürler. Cismi incelemeye başladıklarında toprağın içine gömülmüş metal bir kapı olduğunu farkederler. Öte yandan artık gece olmuştur. Claire'i arama çalışmalarını sabaha ertelemiş olan Jake ve Kate ateş başında Charlie ile oturmaktadır. Gözlerini sabit bir noktaya dikmiş olan Charlie nihayet konuşur ve "Onların istediği sadece Claire" der.
 
#12
Lost Bölüm 12: Whatever the Case May Be​


Adada romantizim başlıyor. Kim kimden hoşlanıyor?
Kate ve Sawyer ormanda ne buluyor?
Bu arada, adaya fırtına yaklaşıyor, dalgalar yükseliyor... Sahildeki kazazedeler de mağaralara geliyor... Claire ise hala kayıp
 
#13
1X13 Hearts and Minds / Kalpler ve Akıllar

Orjinal yayın tarihi: Ocak 12, 2005
• Geri dönüşler: Boone
• Senaryo: Carlton Cuse and Javier Grillo-Marxuach
• Yönetmen: Rod Holcomb

• Özet: Locke, Boone’un “sırrı” Shannon’a anlatmak istediğini duyunca, Shannon'nın hayatı beklenmedik bir tehlikeye girer ve Boone ile beraber olan şok edici geçmişleri ortaya çıkar. Bu sırada , Kate, Sun'ın gizemli kişiliğini çözmeye çalışır, ve acıkmış olan Hurley, Jin’e borcunu ödemek zorundadır.


• Konuk oyuncular: Charles Mesure - Bryan, Kelly Rice - Nicole,ve Adam Leadbeater -Malcolm.
 
#14
1X14 Special / Özel

Orjinal yayın tarihi: Ocak 19, 2005
• Geri dönüşler: Michael
• Senaryo: David Fury
• Yönetmen: Greg Yaitanes

• Özet: Şiddet birbirini takip eder ve gizemli bir ada hayvanı, Michael ve Locke, Walt’u geri getirmek için tartışırlarken yeniden görünür. Bu sırada, Charlie , kayıp olan Claire'in günlüğünü okumak için büyük bir istek duyar ve Sayid, Shannon’nı fransız kadının haritasını çözmesi görevlendirir.


• Konuk oyuncular: Tamara Taylor - Susan Lloyd-Porter, David Starzyk -Brian Porter, Monica Garcia -Hemşire, ve Natasha Goss- Dagne.
 
#15
1X15 Homecoming / Yuvaya Dönüş

Orjinal yayın tarihi: Şubat 9, 2005
• Geri dönüşler: Charlie
• Senaryo: Damon Lindelof
• Yönetmen: Kevin Hooks

• Özet: Claire’in kayboluşundan sonra, 815 uçuşunun talihsiz kazasından beri olan hiçbirşeyi hatırlamayarak geri dönmesi , Jack ve Locke’un, çocuğun kaçırılmasına karşın oluşturduğu plan, Claire’in kendisine geri verilmediği takdirde, diğer kurtulanları öldürme tehdidinde bulunan esrarengiz Ethan.


• Konuk oyuncular: are Sally Strecker as Lucy Heatherton, Jim Piddock as Francis Heatherton, William Mapother as Ethan Rom, Darren Richardson as Tommy, and Eric Griffith as Buyer.
 
#16
1X16 Outlaws / Kanun Dışı

Orjinal yayın tarihi: Şubat 16, 2005
• Geri dönüşler: Sawyer
• Senaryo: Drew Goddard
• Yönetmen: Jack Bender

• Özet: Kate ve Sawyer, yabani bir domuzu izlerken, birbirlerinin derin sırlarını ortaya çıkarırlar, Öyleki, Sawyer , Kate’in kasten kendisini kışkırttığını söyler. Bu sırada, Hurley ve Sayid , ölümle yaşadığı tecrübeden sonra, Charlie’yi kaybetmekten endişelenirler.Ve Sawyer ile Jack arasında şok edici, önceden gerçekleşmiş olan bir bağlantı ortaya çıkmıştır.


• Konuk oyuncular: Robert Patrick - Hibbs, John Terry - Dr. Christian Shephard, Jeff Perry - Frank Duckett, Stewart Finlay-McLennan - Laurence, Susse Budde - Brooke Ford, Brittany Perrineau - Mary Jo, Alex Mason - Barmen, ve Gordon Hardie - Genç Sawyer.
 
#17
1X17 ... In Translation / Dönüşüm

Orjinal yayın tarihi: Şubat 23, 2005
• Geri dönüşler: Jin
• Senaryo: Javier Grillo-Marxuach ve Leonard Dick
• Yönetmen: Tucker Gates

• Özet: Kurtulanların yaptığı sal, esrarengiz bir şekilde yanınca, Michael bu sabotajdan Jin’in sorumlu olduğuna inanmıştır, ki bu sadece aralarındaki rekabeti arttırmıştır.Bu sırada, Sun, arkadaşlarını süpriz bir açıklamayla şaşırtmıştır. Ve Boone’nun , Sayid’e Shannon’la alakalı bir uyarısı olmuştur.


• Konuk oyuncular: Byron Chung as Mr. Paik, John Shin as Mr. Kwon, Joey Yu as Byung Han, Chil Kong as White Suit, Angelica Perreira as Miss Han, Kiya Lee as Mrs. Han, Tess Young as Best Friend, and John Choi as Butler.
 
#18
1X18 Numbers / Sayılar

Orjinal yayın tarihi: Mart 2, 2005
• Geri dönüşler: Hurley
• Senaryo: David Fury ve Brent Fletcher
• Yönetmen: Daniel Attias

• Özet: Hurley’de , Fransız kadınla alakalı bir takıntı başlamıştır.Jack, Sayid ve Charlie’nin izlemekten başka seçenekleri yoktur. Locke , Claire’den gizemli bir nesneyi inşa etmekte yardım istediğinde bulunur.


• Konuk oyuncular: Mira Furlan - Danielle Rousseau, Lillian Hurst - Carmen Reyes, Jayne Taini-Martha Toomey, Ron Marasco - Ken Halperin, Ron Bottitta -Leonard Simms, Dann Seki - Dr. Curtis, Archie Ahuna - Tito Reyes, Derrick Bulatao- Diego Reyes, Achilles Gacis - Orderly, Brittany Perrineau - Mary Jo, Maya Pruett - Hemşire, Joy Minaai- Muhabir, ve Michael Adamshick – İkramiye Memuru.
 
#19
1X19 Deus Ex Machina

Orjinal yayın tarihi: Mart 30, 2005
• Geri dönüşler: Locke
• Senaryo: Damon Lindelof ve Carlton Cuse
• Yönetmen: Robert Mandel

• Özet: Locke , o ve Locke ambara bir giriş yolu bulmaya çalışırken ,fiziksel zorluklarının acısını çekmeye başlamıştır. Jack, Sawyer’ın dayanılmaz başağrıları başlayınca, ona isteksiz bir şekilde yardım teklif eder.


• Konuk oyuncular: Kevin Tighe -Anthony Cooper, Swoosie Kurtz - Emily Locke, George O'Hanlon - Eddie, Lawrence Mandley - Frainey, Tyler Burns Laudowicz - Çocuk, ve Julie Ow – Hemşire.
 
#20
1X20 Do No Harm / Zarar Verme

Orjinal yayın tarihi: Nisan 6, 2005
• Geri dönüşler: Jack
• Senaryo: Janet Tamaro
• Yönetmen: Stephen Williams

• Özet: Charlie yardıma muhtaç bir donem yaşarken , Claire laboratuara gider. Bu sırada, Locke ortalıktan kaybolur, Jack yaralı bir kurtulana göz kulak olur ve Sayid, Shannon’a romantik bir süpriz hazırlar.


• Konuk oyuncular: John Terry - Dr. Christian Shephard, Julie Bowen- Sarah Shephard, Zack Ward -Marc Silverman, John Tilton – Smokin Mağazası Sahibi, ve Clarence Logan -Rahip.