Luftwaffe

#1

Luftwaffe konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar

1. dünya savaşında simgesi
2. dünya savaşında simgesi


II. Dünya Savaşı Dönemi

Luftwaffe, Alman hava kuvvetlerinin Almanca adı.


II. Dünya Savaşı'nda Alman Hava Kuvvetleri çok büyük başarılar kazanmıştır. Luftwaffe'nin en büyük yenilgisi Britanya savaşında yaşanmıştır. Denizaslanı Operasyonu için Luftwaffe İngiltere'yi bombalamıştır, ancak çok ağır bir yenilgi almıştır. RAF (Royal Air Force)'ın yaklaşık 700 civarında uçağına karşı Luftwaffe'nin 3000 uçağı vardı. Alman yenilgisinin sebebi Messerschmitt Bf 109 ve Junkers Ju-87 uçaklarının yakıtlarının çok kısa sürede bitmesi olmuştur. Bombardıman uçakları BF109 uçaklarının koruması dışındayken RAF tarafından kolayca avlanıyordu. Bu yüzden Almanya göklerde İngiltere'ye karşı çok büyük bir yenilgi aldı.
1. dünya savaşında simgesi
2. dünya savaşında simgesi


II. Dünya Savaşı Dönemi

Luftwaffe, Alman hava kuvvetlerinin Almanca adı.


II. Dünya Savaşı'nda Alman Hava Kuvvetleri çok büyük başarılar kazanmıştır. Luftwaffe'nin en büyük yenilgisi Britanya savaşında yaşanmıştır. Denizaslanı Operasyonu
için Luftwaffe İngiltere'yi bombalamıştır, ancak çok ağır bir yenilgi almıştır. RAF (Royal Air Force)'ın yaklaşık 700 civarında uçağına karşı Luftwaffe'nin 3000 uçağı vardı. Alman yenilgisinin sebebi Messerschmitt Bf 109 ve Junkers Ju-87 uçaklarının yakıtlarının çok kısa sürede bitmesi olmuştur. Bombardıman uçakları BF109 uçaklarının koruması dışındayken RAF tarafından kolayca avlanıyordu. Bu yüzden Almanya göklerde İngiltere'ye karşı çok büyük bir yenilgi aldı.