Macaroni pengueni

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Penguen çeşitleri,Macaroni pengueniMacaroni pengueni, penguengiller familyasından Güney Amerika, Güney Afrika ve Antarktika Yarımadası arasında kalan bölgede yaşayan bir penguen türü. “Sorguçlu penguenler” olarak da adlandırılan Eudyptes cinsinin altı türünden birisidir. Kraliyet pengueni ile çok yakın akrabalığı vardır ve bazı otoriteler bu ikisini tek tür olarak ele alırlar.

Ayırdedici sarı bir sorgucu vardır, yüzü ve üst kısmı siyahtır ve beyaz olan alt kısımdan keskin bir şekilde ayrılır. Yetişkinler ortalama 5.5 kg (12 lb) ağırlında ve 70 cm (28 in) uzunluğundadır. Dişi ve erkek bireyler görünüşte aynıdır ancak erkekler biraz daha iridir ve göreli olarak daha büyük bir gagaya sahiptir. Macaroni penguenleri göçmendir, istisnai durumlarda yuvalama mevsimi dışında karada görülürler. Yaşam süreleri 8 ila 15 yıl arasında değişir.

Macaroni pengueninin diyeti başta kril olmak üzere çeşitli kabukluları, küçük balıkları ve kafadan bacaklıları kapsar. Tür yıllık olarak herhangi bir deniz kuşundan daha çok deniz canlısı tüketir.
Bu kuşlar yılda bir kez tüy dökerler, bu dönemde tekrar denize dönmeden önce üç dört hafta kadar kıyıda zaman geçirirler. 100.000′i aşan bireyi ile Macaroni pengueninin üreme kolonileri bütün penguen türlerininki içinde en büyük ve en yoğun olanları arasındadır.