Makyöz Nedir - Makyözün Görevi - Makyöz Ne İş Yapar

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Makyöz Nedir - Makyözün Görevi - Makyöz Ne İş Yapar

Makyajcı,ışıklamaya uygun farlar,kremler ve postişler kullanarak,tiyatro ve sinema oyuncularına,rollerinin gerektirdiği yüz biçimini ve ifadesini verir.
Gerek sinemada,gerek tiyatroda,usta oyuncular,kendi makyajlarını kendileri yapar ve bu iş için çok vakit harcarlar.Onların her biri aynı zamanda bir makyaj ustasıdır denilebilir.Ama,mesleklerinin başlangıcında,bu oyunculara,oynadıkları role uygun bir yüz biçimi ve ifadesi kazandırmak için,mutlaka bir profesyonel makyajcı yardım etmiştir.Sinemada makyaj ekibi harikalar yaratır.Makyaj tekniğide modern makyaj malzemesiyle(görünmeyen fondötenler,sentetik saçtan postişler ve perukalar,plastik sahte burunlar ve yüz biçimini bozmadan değiştiren hafif masklar v.d.)birlikte gelişmektedir.Makyaj,televizyon stüdyolarında da uygulanan bir işlemdir.Televizyon makyajısı,spikerlerinden özel bir konuğa kadar,ekranda görüneek herkese,daha etkili bir yüz ifadesi kazandırmak için yardımcı olur.
 

K

Kayıtsız Üye

#2
ben 6. sınıftayım - okulumuzca bir tiyatro olacak ve bende MAKYÖZ olacağım.Şimdi görevimi daha iyi analdım.TEŞEKKÜRLER... :D