Mardin Belidiyesi Kadınlar Günün 1o bin Karanfil Dağıtarak Kutladı

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
MARDİN BELEDİYESİ KADINLAR GÜNÜ’NÜ
10 BİN KARANFİL DAĞITARAK KUTLADI

Mardin Belediyesi “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle Mardinli bayanlara 10 bin karanfil ve yazma dağıttı.

Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu eşi ile beraber 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, Mardinli bayanlara 10 bin karanfil ve yazma dağıtarak kutladı. Yenişehir, İstasyon, Ofis, Savurkapı, ve Yeniyol’daki karanfil dağıtma etkinliğine, Başkan Ayanoğlu’nun yanı sıra AK Parti Mardin Milletvekili Gönül Bekim Şahkulubey, AK Parti Kadın Kolları ve belediyenin bayan çalışanları da eşlik etti. Mardin Belediyesi‘nin organizasyonu kapsamında, Mardin’de bulunan kadın kuruluşları ile kahvaltılı toplantı düzenlendi.

Bayanlar için Akşam düzenlenmesi planlanan “Mardin Kültürler Korosu” konseri ise Elazığ’da meydana gelen deprem nedeniyle iptal edildi.

Kadınların sadece 8 Mart'ta hatırlanmasını doğru bulmadığını söyleyen Mardin Belediye Başkanı Ayanoğlu;”Kadınların; siyasal, sosyal ve kültürel hayata daha çok katkı sunmalarını sağlamalıyız. Kadının elinin değdiği her şeyin daha güzel olacağına inanıyorum. Kadına karşı aşağılayıcı ve ayrımcı tüm görüş zihniyet ve düşüncelere karşı mücadele etmemiz gerekir. Kadını güçlü olan toplumların kendileri de güçlüdür.”şeklinde konuştu

kiziltepeajansi​