Mardin Kızıltepe'de Yıkılma tehlikesi geçiren okul!

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mardin Kızıltepe'de Yıkılma tehlikesi geçiren okul!

Kızıltepe ilçesine bağlı Bozhöyük köyünde okulun sallanması öğrenci ve vatandaşları tedirgin ediyor.


Köy muhtarı Mustafa Kahraman okulun 3. katında birkaç kişi zıplasa sallanmaya başladığını belirtti. İki yıl önce yıkım kararı çıktığını hatırlatan Kahraman, "Yetkililer geldiler, yeni binanın yerine baktılar. Tamam dediler, okulu buraya yapacağız dediler. 6 ay sonra o yıkım kararı askıya alındı. Şu an 500 öğrenci var, hayatları tehlikeye girmiş. Bu böyle devam ederse veliler öğrencilerini okula göndermeyecek." dedi.
Velilerden Yusuf Kahraman ise "Bu okul tehlike arz ediyor Allah korusun, yıkılsa en azından 200 öğrenci ölür. Bunun hesabını da kimse ödeyemez. Bunun altından kimse kalkamaz. Sayın valimize sesleniyorum, lütfen bu soruna bir çare bulun." diye konuştu.
Köyün 1. azası Selahattin Ölçer okulun acilen çözülmemesi halinde hiç kimsenin çocuğunu okula göndermeyeceğini dile getirdi. Velilerden Abdulkadir Aras "Benim 5 çocuğum var. Okulun yıkılma tehlikesine karşı çocuklarımı ikiye böldüm, yıkılma olursa en azından diğer yarısı kurtulmuş olur. Bu şartlarda çocuklarımı okula gönderemem, devlet buna çare bulsun." şeklinde konuştu.
Öğrencilerden Helin merdivenden inince sallanmaya başlayan okulun yıkılmasından korktuklarını söyledi.

Kaynak: mardinlife.com