Mardin sokakları ve merdivenleri yenileniyor

#1
Sponsorlu Bağlantılar
MERDİVENLER YENİLENİYOR
Mardin’de sokakları ve mahalleleri birbirine bağlayan dik ve uzun merdivenler Mardin Belediyesi tarafından yenileniyor.

Mardin’de sokakları ve mahalleleri birbirine bağlayan dik ve uzun merdivenler Mardin Belediyesi tarafından yenileniyor. Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, Mardinlilerin hayatında önemli bir yere sahip olan merdivenleri Mardin’e has Nahit taşı ile kapladıklarını söyledi.

Şar Mahallesi’nde iki, Savurkapı Mahallesi ve Stadyum karşısında birer adet olmak üzere toplam dört merdivenin nahit taşı ile kaplama işlemlerine devam ettiklerini akydeden Ayanoğlu “Yenileme işlemi kapsamında, merdivenleri kaplayan betonlar sökülüyor, dar olan, geçişleri engelleyecek hatalar düzeltiyor, altyapısı tamamlandıktan sonra da merdivenler nahit taşı ile kaplanıyor.Yaşlı çocuk ve engellilerin inip çıkarken tutunmaları için merdivenleri diklemesine ikiye bölen demirler takılıyor. Artık hizmet zamanıdır. Mardin halkı hizmeti bekliyor. İnsan odaklı hizmeti amaçlıyoruz. Mardin dünya kenti olma yolunda hızla ilerliyor. Venedik ve Kudüs'ten sonra dünyanın üçüncü sit alanı içinde olan Mardin'in tarihi varlıklarını korumak için bu yıl önemli projeleri hayata geçirdik. Tarihi kentin her mahallesini, ayrı bir yıkım ve onarım hamlesi ile ele aldık. Mardin Valiliği ile belediye işbirliği ile sürdürülen çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.” Dedi.

Beşir Ayanoğlu, Mardin halkının gösterdiği teveccühe layık olmak için geceyi gündüze katıp hizmete devam edeceklerini sözlerine ekledi.


Kaynak_habermardin