Mardin'de Ramazan Ayında 5 Konser

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
RAMAZAN AYINDA 5 KONSER

Mardin Belediyesi Ramazan ayını farklı etkinliklerle kutlamak için tüm hazırlıklarını tamamladı. Belediye tarafından kurulan İftar Çadırı’nda her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verileceğini belirten Başkan Ayanoğlu Dara Anfi Tiyatro’da kurulacak Kitap Fuarı’nın yanı sıra Ramazan ayı boyunca toplam 5 konser düzenleneceklerini söyledi.
Başkan Ayanoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada, Mardin halkına farklı Ramazan ayı yaşatmayı hedeflediklerini söyledi.
İhtiyaç sahiplerine 2 bin 500 yardım paketi dağıtımına şimdiden başlandığını kaydeden Ayanoğlu şöyle dedi. “Vatandaşların herhangi bir sorunla karşılaşmaması için fırın, imalathane ve alışveriş merkezlerinde yapılan denetimler daha da sıklaştırıldı. Geçtiğimiz günlerde mezarlıklarda başlatılan temizlik ve düzenleme çalışmaları tamamlandı. Yardımlaşma duygusunun doruğa ulaştığı bu mübarek ayın rahat ve huzurlu bir şekilde geçmesi için belediye olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık Ekiplerimiz bu ay boyunca mesai kavramı gözetmeden gece gündüz çalışacak.”
Düzenleyecekleri yardımlaşma ve kültürel etkinlikleriyle Ramazan ayını en iyi şekilde idrak etmeyi ve Mardin halkına farklı bir Ramazan ayı yaşatmayı hedeflediklerini söyleyen Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu; “Öncelikle ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere 2500 yardım paketi hazırladık. Eski defterdarlık binasında kurduğumuz İftar Çadırı’nda günde 5 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yapacağız. Amacımız her evde Ramazan coşkusunu yaşatmaktır. Bunların yanı sıra çeşitli kültürel etkinlikler düzenleyeceğiz. Dara Anfi Tiyatrosu bizim etkinlik alanımız olacaktır. Burada açacağımız Kitap Fuarı’nın yanı sıra çeşitli sanatçılar tarafından da 5 konser verilecek.”şeklinde konuştu.


Kaynak: habermardin