Mardin'e Bir Fakülte ve Bir Yüksek Okul Onayı Çıktı

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mardin Artuklu Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu teklifi bugün resmi gazetede onayladı

Mardin Artuklu Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada, Mardin Artuklu Üniversitesi, 26.02.2010 tarih ve 27505 Sayılı resmi gazetede açıklanan 2010/103 no’lu Bakanlar Kurulu kararında , Mardin Artuklu Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu (4 yıllık) teklifini onayladığını bildirdi.

Açıklamda ayrıca, “Uzun süredir hazırlığı devam eden ve Ankara’da yoğun uğraşlar sonucu imza aşamasına gelen bu iki olumlu kararın çıkması, ileriye yönelik istihdam projelerini de kuvvetlendirmiş oldu. PTT Genel Müdürlüğü ile yapılan bir protokolle, Mardin Artuklu Üniversitesi’ne devredilen eski PTT binası, aslına uygun bir hale getirilerek, Mardin turizmine hizmet edecek kalifiye elemanların yetiştirilmesinde önemli bir mekân olacaktır.

Aynı zamanda bölgenin sınır ticareti başta olmak üzere, iktisadi kalkınmasına büyük bir ivme kazandıracak bireylerin yetiştirilmesi ve geliştirilmesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önemli bir katkı sağlayacaktır.” Açıklaması yer aldı.


Kaynak:kiziltepeajansi