Maydanoz Suyu Zayıflatırmı Sağlığa Faydaları

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
maydanozun faydaları - maydanoz suyunun faydaları - maydanoz suyu zayıflatırmı - maydanoz kürü - maydanoz suyu,maydanozun faydaları - maydanozun faydaları nelerdir - maydanoz zayıflamaMaydonozun faydaları sadece zayıflama ve kilo verme alanında değil sağlığa faydaları bakımından da sayısıs yararları olan zayıflatan bir bitkidir. Maydonoz sulak ve rutubetli toprakları seven Ağustos ve Eylül ayları arasında açan bir bitkidir. Maydonozun 35 ile 90 cm arasında dik, tüysüz ve yeşil renklidir. Maydonozgiller ailesindendir.
Maydonoz bitkisinin anavatanı Türkiye ve Doğu Akdeniz ülkeleridir. Yerel dilde Maydonoz olarak bilinen bu bitki, Latince bilimsel adıyla Petroselinum crispum olarak bilinir. Düz yapraklı maydanozları Türk maydanozu olarak adlandırılır. Eski Yunan ve Romalılar döneminden beri sofralarda kullanıldığı bilinmektedir.
Maydonozun yapraklarını çiğ olarak bolca tüketilmektedir. Yemeklerde pişmesinden sonra ocağı kapatırken ekleyenler vardır. Şİmdi maydanozun faydalarına gelelim. İlk olarak maydanoz provitamin A kaynağıdır.(Beta karoten) Bu sayede tiroid bezine iyi gelmektedir. Gözlerede faydalıdır.
Maydonoz sindirim enzimlerini uyararak sindirim ve hazım problemlerine iyi gelmektedir. Ayrıca içerisinde maydonoza keskin kokusunu veren bir takım uçucu yağlar da iştah kesici ve yağ yakıcı nitelikleriyle zayıflama ve kilo verme sektöründe de bolca faydalanılan bir şifalı bitkidir.
Maydonozun yararları ve faydaları gerçekten de çok yönlüdür. Maydanoz kan şekerini normal seviyede tutar, kanı temizler ve kansızlığa ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir.
Maydonoz soğuk algınlığına da iyi gelmektedir. Kansere karşıda vücudu koruyan maydanoz, içerdiği antikanser maddeler ile gerçek bir bitkisel kür olanağı sunmaktadır.
Maydonoz kozmetik alanında da bolca kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan bazı bitkisel yağlar, makyaj malzemeleri için iyi bir hammaddedir.

Maydonoz ağızda çiğnenice ağız kokusunu alıyor. Rahat uyumaya yardımcı oluyor. Nefes darlığına iyi geliyor. Maydonozun cinsel gücü artırıcı afrodizyak etkileri vardır. Günde 2 bardak maydanız suyunu sabah ve akşam içerseniz, iktidarsızlık, cinsel soğukluk ve erken boşalma gibi sorunlarınızı bitkisel yöntemlerle çözebilirsiniz.
Maydonoz içerisinde bulunan enzimler nedeniyle dolaşım ve sindirim sisteminin temizlenmesinde de önemli rol oynamaktadır. Maydonoz kandaki oksijen tutma kapasitesini, alyuvar ve akyuvar sayısını arttırıyor. Böbreklerin, karaciğerin ve idrar yollarının temizlenmesine yardım ediyor.

Maydonozun zayıflamaya etkisi var mı. Bunun hakkında söylenen pek birşey yok. İdrar yollarını temizliyor belki bundan dolayı etkisi olabilir.

Moydanoz suyu kürü nü hazırlamak için: 1 litre suyu kaynattıktan sonra 1 bağ maydonozun sapını atıyoruz. Kısık ateşte 3 dakika kaynattp hergün 2 bardak içebilirsiniz.

Bu maydanoz sapı kürünü iç yaralar içinse 5 dakika kaynatarak hergün 2 bardak içebilirsiniz.

Bunlara ilave olarak iltihaplı yaraların iyileşmesine yardımcı oluyor.

Dikkat: gebelikte aşırı miktarda alınmamalıdır.