Maydanoz Suyunun Faydaları Yararları

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
maydanoz suyu nelere iyi gelir - maydanoz suyu hakkında - maydonoz suyu yararları


Maydanoz suyunun sivilce, cilt lekeleri için faydaları vardır. Ayrıca idrar söktürücü, iştah açıcı ve kilo vermeye yardımcıdır
Prof. Dr. Ahmet Maranki, Nefrit ve Böbrekler İçin, Regl Dönemindeki Ağrılar ve Şişkinlikler İçin maydanoz suyunu öneriyor.
Regl Dönemindeki Ağrılar ve Şişkinlikler İçin Maydanoz Suyu- Isırgan
Maydanozun kendisi değil, sapları kullanılacak. 500 gram kaynayan suyun içine bir demet maydanozun sapı konulur. Suyla birlikte sadece 3 taşım kaynatılır ve ocaktan indirilir. Bu karışımdan her gece yatmadan önce 1 bardak içilir.

Aynı şekilde ısırgan saplarını da ayın şekilde kaynatın. Bu karışımların yağ atıcı özelliği vardır. İçtikten iki gün sonra idrarınızda yağların nasıl atıldığını görecebilirsiniz. 7 ile 21 gün süre bu küre devam edilebilir. Sabah ve akşam birer bardak olmak üzere günde 2 bardak içebilirsiniz. Vücudunuzdaki tüm şişlikler geçecek ve regl ağrılarınıza iyi gelecektir.

Nefrit ve Böbrekler İçin Maydanoz Suyu


Prof. Dr. Ahmet Maranki kasıklarınızı ve böbreklerinizi çok iyi korumanız konusunda sizleri uyarıyor. Çünkü diyalizin dönüşü yok. Böbrek kendisini yenilemeyen bir organdır. Ahmet Maranki böbrekler için maydanoz suyu, hibiskus bitkisi çayı, zencefil ve zerdeçal öneriyor. 100 derece kaynamış suda maydanoz saplarını 3 dakika kaynatın. Eğer taş düşürürken kanamanız oldu ise, maydanozun sapını 5 dakika kaynatıp tüketmelisiniz. Kanama durumunda 5 dakika, şifa için 3 dakika kaynatılır.

Maydanoz suyu kürü, ayrıca yağ eritici ve ödem attırıcıdır.
Prof. Dr. Ahmet Maranki